کد خبر: 9309
A
از استعفای فکری تا برکناری عجیب بختیاری زاده؛

در پایان نیم فصل مسابقات لیگ آزادگان 3 سرمربی استقلالی حاضر در این مسابقات به دلایل مختلف از تیم خود کنار رفتند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دیده بان ایران، مسابقات لیگ آزادگان در حالی به آخرین ایستگاه خود در دور رفت مسابقات رسید که تیم سپدرود رشت علیرغم یک بازی کمتر به قهرمانی نیم فصل دست یافت. 

در طول هفده هفته سپری شده، 10 مربی موقعیت شغلی خود را به دلایل مختلف از دست دادند که در میان آن ها نام 3 مربی که بازیکنان سابق استقلال بودند، به چشم می خورد.

فکری و پاشازاده؛ گرفتار در سرنوشتی مشابه محمود فکری و مهدی پاشازاده در شرایطی مجبور به ترک تیم های تحت هدایت خود شدند که تاثیر مثبت آن ها به وضوح قابل تشخیص بود.

 

محمود فرکی اولین مربی استقلالی لیگ یک بود که به دلیل ادامه مشکلات مالی تصمیم به استعفا و جدایی از تیم نساجی مازندران گرفت. مشکلات تیم نساجی در زمان مدیریت پرهام از مربی به مربی دیگر ادامه داشته تا این تیم محبوب استان مازندران هم چنان حسرت حضور در مسابقات لیگ برتر را داشته باشد. محمود فکری که در این فصل علیرغم تمام مشکلات مالی موفق به کسب نتایج درخشانی شده بود، در نهایت تصمیم به جدایی گرفت؛ این تیم پس از پایان نیم فصل در رتبه چهارم جدول جای دارد. البته پرهام مالک نساجی منتظر بازگشت محمود فکری به تیم ماند ولی با انصراف قطعی فکری، امروز در مورد سرمربی و هم چنین شرایط انتقال امتیاز این تیم تصمیم گیری خواهد شد.

 

مهدی پاشازاده در تیم راه آهن شرایط مشابهی با محمود فکری در نساجی را تجربه کرد. ادامه مشکلات مالی تیم راه آهن در نهایت باعث ایجاد مشکلات درونی و جدایی پاشازاده شد. تیم راه آهن اما همراه با مهدی پاشازاده علیرغم تمام مشکلات موجود پا به پای مدعیان حرکت کرد و در پایان نیم فصل با 25 امتیاز در رتبه هفتم قرار گرفته است. البته در آخرین دیدار که با شکست سنگین برابر ایران جوان بوشهر همراه شد، مهدی پاشازاده و بازیکنان اصلی این تیم حضور نداشتند و راه آهن با جمعی از بازیکنان امید خود پا به میدان گذاشت.

 

سهراب بختیاری زاده؛ برکناری ناباورانه

سهراب بختیاری زاده دیگر استقلالی لیگ یک بود که به دلیل آنچه نتایج ضعیف شمرده شد، توسط مدیرعامل باشگاه نفت مسجد سلیمان از کار کنار رفت. البته سهراب بختیاری زاده در این فصل چند مرتبه اقدام به ترک تمرینات به دلیل بازیکنان سفارش شده به تیم کرده بود، که در نهایت از این تیم جدا شد. برکناری بختیاری زاده وقتی عجیب تر به نظر می رسد که بدانیم تیم نفت مسجد سلیمان آخرین شکست خود را در هفته 14ام مقابل راه آهن تجربه کرده بود و در سه بازی بعدی یک پیروزی مقابل اکسین و دو تساوی مقابل مس کرمان و ملوان کسب کرده بود. تیم هایی که همگی از مدعیان بالای جدول به حساب می آیند. در جام حذفی هم نتایج بختیاری زاده خوب بود و آن ها پس از شکست پدیده در مرحله بعدی در دقایق پایانی بازی را به سایپا واگذار کردند. نفت م. سلیمان در پایان نیم فصل با کسب 18 امتیاز از 17 دیدار در رتبه 14ام قرار گرفته است، با این حال تصمیم به کنار گذاشتن سهراب بختیاری زاده چندان فنی به نظر نمی رسد.

 

علی لطیفی؛ در رفت برگشت بین مربیگری و مدیرفنی 

علی لطیفی یکی دیگر از استقلالی های سال های دور به حساب می آید. او فصل گذشته دردسته دوم با تیم اکسین به عنوان مربی همکاری کرد. پس از صعود به لیگ آزادگان فیروز کریمی که فصل گذشته به عنوان مدیرفنی در این تیم فعالیت می کرد، سکان هدایت اکسین را در دست گرفت. اما در آخرین دیدار اکسین البرز و در پی بروز برخی مشکلات، علی لطیفی سکان هدایت این تیم را بر عهده گرفت و قبول شکست 3 بر صفر در اولین گام به عنوان سرمربی باعث شد تا بار دیگر شاهد حضور فیروز کریمی در راس کادر فنی این تیم باشیم.

 

 

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر