کد خبر: 9433
A

وزیر ورزش و جوانان گفت: حفظ حیثیت، حرمت و کرامت پیشکسوتان برای ما و مسوولان کشور و شخص رئیس جمهوری یک اصل و تاکید ما بر این است که از پیشکسوتان حمایت کنیم تا حضورشان در ورزش کشور به عنوان الگو و اسوه پررنگ شود و انگیزه ایجاد کند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دیده بان ایران و به نقل از وزارت ورزش و جوانان، «مسعود سلطانی فر» روز چهارشنبه در دیدار با پیشکسوتان باشگاه پرسپولیس پس از شنیدن صحبت ها و درد دل های آنها با اشاره به تک تک ویژگی های بازی آنها گفت: تقریبا بازی تمام دوستان را به غیر از «حمید جاسمیان» به یاد دارم؛ پیشکسوتان بخش قابل توجهی از تاریخ ورزش کشور هستند و امروز توفیق دارم که در خدمت شما هستم.
وی ادامه داد: یکی از برنامه های من استفاده کردن از تجربه، تخصص و انرژی پیشکسوتان بوده و هست و این یک شعار نیست؛ در همین مدت اندک در مجمع پیشکسوتان والیبال و بزرگداشت مرحوم «دهداری» رفتم و به این موضوع ارزش قائل هستم.
وزیر ورزش و جوانان خاطرنشان کرد: امیدوارم با مشورت و خرد جمعی که مورد تاکید دین اسلام و بزرگان دینی ما است؛ بتوانیم با همفکری پیشکسوتان قدم بزرگی در جهت حل مشکلات این قشر برداریم.
وی با بیان این مطلب که پرسپولیس و استقلال همیشه یک پای ثابت ورزش کشور هستند، گفت: هر گاه این دو باشگاه حالشان خوب بوده تیم ملی ما هم وضعیت خوبی داشته است. 
سلطانی فر در ادامه با بیان اینکه از نظر بسیاری از جوانان کشور کاهش تورم، پیشرفت های علمی و تکنولوژی کشور کارآمدی نظام محسوب نمی شود، تاکید کرد: از نظر آنها کارآمدی نظام این است که تیم ملی فوتبالشان به جام جهانی برود یا قهرمانان ملی در رشته های مختلف بتوانند افتخار کسب کنند. درست یا غلط این یک واقعیت است. جوانان ما با پیروزی های ورزشی شاد و با شکست تیم های ملی و قهرمانان ملی غمگین و اندوهگین می شوند.
وی ادامه داد: این که ما باید شرایطی به وجود آوریم که حیثیت، حرمت و کرامت پیشکسوتان حفظ شود، برای ما و مسئولین کشور و شخص رئیس جمهوری یک اصل است و تاکید ما بر این است که از پیشکسوتان حمایت کنیم تا حضورشان در ورزش کشور به عنوان الگو و اسوه پررنگ شود و ایجاد انگیزه کند.
وزیر ورزش و جوانان با بیان اینکه بسیاری از ورزش کاران قدیمی در دنیا در کارهای عام المنفعه شرکت می کنند، این مسیر را برای پیشکسوتان مناسب دانست و افزود: پیشکسوتان می توانند با حضور خود در کارهای خیر از لحاظ فرهنگی و اجتماعی کارهای اثرگذاری انجام دهند و هم در کنار آن حوزه معیشت خود را ارتقا دهند.
وی با استقبال از پیشنهاد تشکیل کمیسیون پیشکسوتان باشگاه پرسپولیس گفت: این پیشنهاد خیلی خوبی است که می توانیم برای همه باشگاه ها در نظر بگیریم و در این کمیسیون نماینده وزارت هم حضور داشته باشد تا مسائل و مشکلات پیشکسوتان باشگاه ها بررسی شود و بتوانیم گره ها را باز کنیم.
سلطانی فر ادامه داد: امیدوارم جمع پیشکسوتان دهه 60 و 70 را گسترده تر کنار هم جمع شوند تا حرف ها و نقدهای آنها شنیده شود و بتوانیم در جهت حل مشکلات گام برداریم.
وی با بیان اینکه در بدو حضورش در سمت وزیر ورزش و جوانان، جامعه ورزش کشور پذیرش خوبی از حضور وی داشتند، از بزرگان و جامعه ورزش کشور تشکر کرد و افزود: امیدوارم بتوانم ماحصل این چند دهه خدمتم را در این وزارتخانه در جهت رسیدن به اهداف به کار بگیرم.
وزیر ورزش و جوانان همچنین با اشاره به اوضاع نابسامان منطقه و وجود درگیری، جنگ و خون ریزی در کشورهای همسایه تصریح کرد: الحمدلله کشور ما به برکت خون شهدا و جانفشانی های انسان های بزرگ در امنیت به سر می برد و از این حیث باید شکر گذار باشیم.
وی افزود: اعتقاد دارم کشور در مسیر درستی افتاده و آینده اقتصاد، اشتغال و ورزش کشور روشن است. ان شاءالله در حوزه ورزش در مسیری قدم می گذاریم که هم در بخش همگانی و هم در بخش قهرمانی موفقیت های خوبی کسب کنیم.
در ابتدای این نشست پیشکسوتان باشگاه پرسپولیس ضمن تشکر از سلطانی فر که در کمترین زمان ممکن به درخواست ملاقات آنها پاسخ مثبت داد، به بیان دغدغه ها، مسائل و مشکلات خود پرداختند.
توجه به حفظ کرامت و جایگاه اجتماعی پیشکسوتان، استفاده از ظرفیت ها، دانش، تخصص و تجربه پیشکسوتان در باشگاه ها، رعایت مسائل اخلاقی نسبت به پیشکسوتان از مهمترین موضوعات مطرح شده توسط پیشکسوتان پرسپولیس بود.
امیر عابدینی، محمد حسن انصاری فرد، حمید درخشان، ضیا عربشاهی، بهروز سلطانی، عباس کارگر، پرویز جعفری، فریدون معینی و حمید جاسمیان پیشکسوتان پرسپولیسی حاضر در جلسه با وزیر ورزش و جوانان بودند.

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر