کد خبر: 9452
A

جلسه روسای فدراسیون‌های دوومیدانی ایران و لهستان عصر روز گذشته(چهارشنبه) یکم دی ماه در محل فدراسیون برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دیده بان ایران و به نقل از روابط عمومی فدراسیون دوومیدانی، جلسه روسای فدراسیون‌های ایران و لهستان عصر روز گذشته (چهارشنبه) یکم دی در محل فدراسیون برگزار شد. در این نشست مجید کیهانی و هنریک اولشفسکی پس از بازدید از اردوی آماده سازی ملی‌پوشان در کیش و ملاقات با سفیر لهستان در تهران، برای ایجاد روابط دوجانبه دوومیدانی ایران و لهستان به گفت‌وگو پرداختند.

اولشفسکی در خصوص وضعیت دوومیدانی ایران در دنیا گفت: دوومیدانی ایران ثابت کرده است که ظرفیت توسعه قابل توجهی در جهان دارد. مدال آوری احسان حدادی در رویدادهای مهمی همچون بازی‌های المپیک و رقابت‌های قهرمانی جهان نشانگر پتانسیل‌های ارزشمندی است که نیازمند برنامه‌ریزی معین برای ارتقای دوومیدانی ایران در سطح بین‌الملل است. بی‌تردید با توجه به این پتانسیل‌ها و ظرفیت توسعه پذیری دوومیدانی ایران، با ایجاد روابط گسترده برای ارتقای دانش مربیان تخصصی داخلی در جهت کشف صحیح استعدادهایی که توانایی کسب افتخارات بین المللی را دارا هستند و همچنین تجهیز امکانات سخت افزاری برای رشد، توسعه و به روز رسانی استفاده از دانش مربیان، می ‌توان در آینده‌ای نه چندان دور، به یکی از مدعیان قدرت دو و میدانی در سطح دنیا تبدیل شد.

وی در ادامه گفتگویش با اشاره به موقعیت اقلیمی مناسب کشورمان برای برپایی کمپ‌های اردویی بین‌المللی افزود: موقعیت مناسب جزیره کیش و همچنین امکانات مطلوب این منطقه می‌تواند یکی از نقاط قوت دوومیدانی ایران باشد. به عقیده من باید این امکانات با تجهیزات به روز دنیا کامل شود تا برای برپایی کمپ‌های بین المللی به بهره برداری برسد. با ساخت دایره های پرتاب استاندارد برای دیسک، چکش و وزنه و همچنین تجهیزات مناسب پرتاب نیزه و مکان مورد نیاز برای پرش طول می توان جزیره کیش را به یکی از کمپ‌های مناسب پرتاب‌ها تبدیل کرد.

رئیس فدراسیون دوومیدانی لهستان با اشاره به استعدادیابی صحیح برای کسب نتایج مطلوب در رقابت های بین‌المللی تصریح کرد: در لهستان با توجه به دانش روز مربیان تخصصی که در راستای استعدادیابی در دو و میدانی به فعالیت می‌پردازند، کسانی را به این رشته ورزشی دعوت می‌کنند که تمامی معیارهای لازم برای کسب موفقیت در رشته‌های مختلف دو و میدانی را دارا هستند. سپس با برنامه ریزی و سرمایه گذاری مسیر را جهت رسیدن به موفقیت برای آنها هموار می‌کنند. برخی از آن استعدادهای ناب را در روستاها کشف کرده‌ایم. " توماس مایفسکی" و " پیتر مالاخوفسکی" هردو از استعدادهایی بودند که در روستاها کشف شدند، اما استعدادهای ناب قهرمانی‌های بین‌المللی بودند. این یک اصل مهم برای کسب موفقیت استعدادها به شمار می‌رود.

در ادامه این جلسه، مجید کیهانی ضمن ابراز امیدواری برای ارتقای سطح دوومیدانی ایران گفت: برنامه ریزی بلندمدتی برای ایجاد روابط بین‌المللی با کشورهای توسعه یافته دو و میدانی دنیا کرده‌ایم. به طور مثال روابط‌مان را با لهستانی‌ها برای ارتقای سطح دانش مربیان تخصصی پرتاب‌های کشورمان و همچنین برپایی اردوها و استفاده از کمپ‌ها برای ورزشکاران هر دو کشور آغاز نمودیم. برای مربیان و ورزشکاران دوهای سرعت در صددیم تا روابط مان را با فدراسیون دوومیدانی آمریکا و جامائیکا برای دعوت از مربیان تخصصی سرعتی آغاز کنیم. همچنین برای دوهای نیمه استقامت و استقامت با کنیا، و دیگر کشورهای مدعی وارد مذاکره خواهیم شد.

وی با اشاره به نیاز مبرم گسترش روابط بین‌المللی دوومیدانی ایران تاکید کرد: به طور حتم برای توسعه دوومیدانی ایران در سطح بین‌الملل باید با کشورهای توسعه یافته دنیا روابط گسترده‌ای را آغاز کنیم. کار دشواری است، اما با برنامه ریزی دقیق و همت مضاعف می‌توانیم گام‌های موثری در این راستا برداریم.

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر