کد خبر: 9841
A

معاون ورزش قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش و جوانان گفت: تلاش می شود در سال آینده بخشی از مشکلات بودجه ای فدراسیون پرجمعیت انجمن های ورزشی مرتفع شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دیده بان ایران، نصرالله سجادی در نشست مشترک با مسئولان فدراسیون انجمن های ورزشی و روسای انجمن های تحت پوشش، تاکید کرد: وظیفه وزارت ورزش و جوانان حمایت از رشته های قهرمانی است و تلاش روسای انجمن های ورزشی برای کمک به جوانان این مرز و بوم قابل تقدیر است. 
وی گفت: رشته هایی که در بخش استعدادیابی فعال هستند بیش از پیش مورد حمایت قرار می گیرند. ضمن اینکه با اختصاص 27 صدم درصد از محل درآمد مالیات بر ارزش افزوده که قرار است به بدنه وزارت ورزش تزریق شود، می توانیم برخی از مشکلات مالی را حل کنیم. 
«محمد علیپور» رئیس فدراسیون انجمن های ورزشی نیز در این نشست گزارشی از مشکلات این انجمن ارائه داد و خواستار پیگیری وزارت ورزش و جوانان برای رفع آن شد. 
وی در این خصوص به مشکلات و موانع موجود در برخی از انجمن ها مانند ورزش های هوایی، جت اسکی و دراگون بوت اشاره کرد و گفت: باید از موازی کاری جلوگیری شود و همه چیز طبق قوانین و مقررات پیش رود. 
رئیس فدراسیون انجمن های ورزشی افزود: به دلیل نبود لوازم و تجهیزات انجمن ها در داخل کشور باید آنها را از خارج تهیه کنیم که طبعا برای این منظور نیاز به حمایت وزارت ورزش و جوانان است. 
علیپور با تاکید بر اینکه انجمن ها از طریق حامی مالی تیم های ملی خود را به رقابت های معتبر برون مرزی اعزام می کنند، گفت: در سال 95 تاکنون 22 سفر برون مرزی انجام شده که 90 درصد این سفرها از این طریق تلاش انجمن ها و جذب حامی مالی صورت گرفته است. در این راستا 86 ورزشکار مرد و 73 ملی پوش زن به مسابقات مهم آسیایی و جهانی اعزام شده اند. 
وی به برنامه ریزی انجمن ها برای برگزاری کلاس های آموزشی به منظور ارتقای سطح دانش و تجارب مربیان و داوران اشاره کرد و گفت: برخی از رشته ها مثل سپک تاکرا توان کسب مدال در بازی های آسیایی را دارند و ما در تلاش هستیم 10 رشته ای که توان حضور در المپیک و بازی های آسیایی را دارند، حمایت کنیم. 

منبع: ایرنا

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر