کد خبر: 114103
A
دیده بان ایران:

مراسم تحلیف «سیدابراهیم رئیسی» در حالی چند ساعت دیگر برگزار می شود که تاکنون خبری از حضور نماینده چین در این مراسم منتشر نشده است.

به گزارش دیده بان ایران؛ مراسم تحلیف «سیدابراهیم رئیسی» در حالی چند ساعت دیگر برگزار می شود که تاکنون خبری از حضور نماینده چین در این مراسم منتشر نشده است.

بنابر گزارش سایت دیده بان ایران؛ روح الله متفکر آزاد  در همین رابطه گفت: براساس اصل ۱۲۱ قانون اساسی در مجلس انجام خواهد شد و حضور رئیس قوه قضاییه و اعضای شورای نگهبان براساس این اصل در این جلسه الزامی است گفت: باتوجه به شرایط کرونایی ویژه در جهان، استقبال بسیار خوبی از سوی هیات‌های بلندمرتبه کشورها برای حضور در این مراسم صورت گرفته است/ سایت دیده بان ایران

 

وی افزود: ۱۱۵ مقام عالیرتبه از ۷۴ کشور جهان در این مراسم حضور دارند که از روز گذشته این هیات‌ها درحال ورود به کشور هستند.

متفکر آزاد تصریح کرد: ۱۰ شخصیت در سطح روسای کشورها، ۲۰ شخصیت در سطح رئیس مجلس، ۱۰ شخصیت در سطح وزیر امورخارجه و ده‌ها نفر از نواب روسای مجالس، روسای کمیسیون‌ها و همچنین ۱۰ شخصیت از سازمان‌های بین المللی و منطقه‌ای از جمله نماینده سازمان ملل، سازمان همکاری‌های اقتصادی اکو و اتحادیه اروپا در این مراسم حضور دارند.

 

عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی افزود: همچنین شخصیت‌های کشوری و لشکری نیز از میهمانان داخلی این مراسم هستند.

به گفته  متفکر آزاد؛ برای مراسم تحلیف آقای سید ابراهیم رئیسی در مجلس شورای اسلامی، همزمان با صحن علنی در چند سالن جانبی نیز برای حضور میهمانان باتوجه به شرایط کرونایی و رعایت پروتکل‌ها در نظر گرفته شده است.

منبع: دیده بان ایران

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر