کد خبر: 118526
A

دوماه از آغاز به کار دولت سیزدهم گذشته اما مجموعه دولت علاقه ای به برقراری ارتباط با خبرنگاران و پاسخگویی مردم ندارد. اینکه دولت ابراهیم رئیسی چرا کسی را به عنوان سخنگو معرفی نکرده هنوز مشخص نیست؛ اما می توان به عدم ارتباط مجموعه دولت با جامعه انتقاد کرد.

به گزارش سایت دیده بان ایران؛  دوماه از آغاز به کار دولت سیزدهم گذشته اما مجموعه دولت علاقه ای به برقراری ارتباط با خبرنگاران و پاسخگویی مردم ندارد. اینکه دولت ابراهیم رئیسی چرا کسی را به عنوان سخنگو معرفی نکرده هنوز مشخص نیست؛ اما می توان به عدم ارتباط مجموعه دولت با جامعه انتقاد کرد. غلامحسین اسماعیلی که ریاست دفتر ابراهیم رییسی را در نهاد ریاست‌جمهوری برعهده دارد، تلاشی برای اطلاع‌رسانی اقدامات دولت سیزدهم نمی‌کند.

اطلاع‌رسانی البته از جمله وظایف رییس‌دفتر رییس‌جمهوری نیست و به این منظور نمی‌توان بر عملکرد اسماعیلی در جایگاه جدیدش ایراد وارد کرد اما فراموش نکنیم زمانی که رییسی ریاست قوه قضاییه را برعهده داشت، اسماعیلی به عنوان سخنگوی این قوه فعالیت می‌کرد و از این منظر فردی دارای تجربه به حساب می‌آید. آنچه اما اکنون می‌دانیم، آن است که دولت سیزدهم هفتاد روز پس از آغاز به کار، هنوز سخنگو ندارد .

ذکر این نکته البته ضرورت دارد که وقتی دولتی بدون سخنگو فعالیت می‌کند، اگرچه به دلیل آنکه نمی‌تواند با جامعه ارتباط برقرار کند، به خود ضربه می‌زند اما مهم‌تر از آن، ملت را از مطالبه‌گری و طرح پرسش از طریق رسانه‌ها محروم ساخته و به این ترتیب، حتی اگر بگوییم در ضربه زدن و ظلم به خود مختار است، طبیعتا نمی‌توان پذیرفت که به همین ترتیب اختیار آن را نیز دارد که ملت را از حقوق‌شان محروم کند.

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر