کد خبر: 94927
A
دیده بان ایران:

اظهارات عجیب و غریب رسانه هاو فعالان سیاسی داخل ایران پس از پایان انتخابات آمریکا در باره رئیس جمهور این کشور و شکست ترامپ ادامه دارد. برخی رسانه ها با اظهارات عجیب خود موجب شگفتی همگان شده اند. سایت "خبر دنا "ادعا کرده که «جوبایدن» اصالتا کرد و از غرب ایران بوده است! به عبارت دیگر، اصل و نسبش به خاندان بایدان در منطقه پیرانشهر کردستان می‌رسد که در دوران قاجاریه جلای وطن کرده و طی چند نسل سر از آمریکا درآورده است!

به گزارش دیده بان ایران، یک روز پس از انتشار خبر دخالت رهبری انقلاب در شکست دونالد ترامپ رییس جمهور جمهوریخواه آمریکا در انتخابات، یک پایگاه خبری تحلیلی اعلام کرده است که «جو بایدن اصالتا ایرانی است.»

وب سایت دانا به نقل از خبرگزاری «ایتارتاس» مدعی شده است: شخصی به اسم دکتر «اندی واسهول» از موسسه تحقیقات تاریخی دانشگاه معتبر «ام. آی. تی» آمریکا، اعلام کرده که طبق تحقیقاتش، «جوبایدن» اصالتا کرد و از غرب ایران بوده است! به عبارت دیگر، اصل و نسبش به خاندان بایدان در منطقه پیرانشهر کردستان می‌رسد که در دوران قاجاریه جلای وطن کرده و طی چند نسل سر از آمریکا درآورده است! به این ترتیب که، جد بزرگش در واقع «ابوبکر خان بایدان» که از خوانین معروف منطقه «پیرانشهر» بوده (و به همین خاطر هم اسمش «بایدن» بوده)، که در دوران «ناصرالدین شاه قاجار» بدلیل فشار بر اهل سنت از این شهر فرار کرده و به مرز عثمانی می‌رود و بعد، در «حلبچه» به عنوان تاجر تنباکو فعالیت کرده و سپس به «بیروت» می‌رود.

 
ظاهرا، «ابوبکر خان بایدان» همانجا فوت می‌کند و پسرش، «علی ابوبکر بایدان» به خاطر مشکلات ابتدا به فرانسه و از آنجا به دعوت یکی از بازرگانان فرانسوی به آمریکا رفته و خانواده اش را به آنجا مهاجرت می‌دهد.

بنا بر تحقیقات این محقق، خاندان بایدان بدلیل موفقیت در تجارت تنباکو در منطقه پنسیلوانیا ساکن شده و ان‌ها که قبل از جنگ جهانی دوم وارد امریکا شده بودند بتدریج سرشناس شده و بدلیل برخورداری از اخلاق و منش آریایی مانند جوانمردی و کمک به نیازمندان از محبوبیت بالایی برخوردار می‌شوند، ولی بدلایلی این خاندان تکه پاره شده و فرزندان آن‌ها هرکدام مسیر جداگانه‌ای در پیش می‌گیرند و پدربزرگ جوبایدن بدلیل تقاضای خانواده همسرش خود را در کلیسای ارتدکس بعنوان پیرو آن کلیسا ثبت می‌کند و به این گونه فرزندانشان و از جمله پدر «جو»، امریکائی ارتدوکس شده و بالطبع فرزندان آن‌ها نیز آمریکایی مسیحی شده اند.
 
به گزارش این خبرگزاری، جو بایدن که از تاثیر افشای این پیشینه بدلیل جو ضدایرانی موجوددر مطبوعات آمریکا اطلاع داشته اند از حدود ده سال پیش و دوران ریاست جمهور بوش پسر، بطور کامل آن را پنهان کرده و صرفا اعضای ارشد حزب دمکرات و باراک اوباما و جیم کری در سال‌های اخیر از آن اطلاع داشته اند.

به گزارش دیده بان ایران؛ این وب سایت در حالی از خبرگزاری ایتارتاس به عنوان منبع استفاده کرده است که در این خبرگزاری هیچ گزارشی مبنی به ایرانی بودن نامزد پیروز انتخابات آمریکا دیده نمی شود.

این در حالی است که طی روزهای گذشته برخی از کاربران کرد در شبکه های اجتماعی با انتشار اخبار انتخابات آمریکا با نام فامیل «جو بایدن» طنازی می کردند که به نظر می رسد همین موضوع باعث جدی گرفتن آن توسط این سایت محلی شده است.

منبع: دیده بان ایران

Capture

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

 • ناشناس

  این حرف بلاهت آمیز را فقط افسادطلبان خائن و وطن فروش و کاسب تحریم باور می کنند که آمریکا برایشان استخوان پرت می کند و آنها هم برایش دم تکان می دهند

 • سعدی

  نام جان کری را به اشتباه جیم کری کمدین قید نموده اید.

 • پیروز

  بنظرم بچه کرمانشاه باشه😅😅😅😅
  بیچاره بایدن

 • ناشناس

  دقیقا ... یه مشت ابله

 • ثریا

  بایدن اصلابه ظاهروقیافش نمیادکوردباشه پیرمردهای کوردخیلی ازجوانهای آمریکایی خوشتیپ ترند

ارسال نظر