کد خبر: 161239
A

قطع دست پسربچه ۹ ساله در پله برقی مترو تهران

دست کودکی 9 ساله به علت خرابی پله برقی قطع شد.

قطع دست پسربچه ۹ ساله در پله برقی مترو تهران

به گزارش سایت دیده‌بان ایران؛ در حالی که علیرضا زاکانی شهردار تهران در حاشیه نشست هیات دولت گفته بود برای خبرنگاران تور می‌گذارد تا نشان دهد وضعیت پله برقی های تحت مدیریت شهرداری تهران آن‌طور که شهروندان معترض هستند نیست ، جمعه ۱۳ مردادماه ، دست یک بچه ۹ ساله در پله برقی بیرونی و نزدیک ورودی ایستگاه مترو علی آباد قطع شد. این کودک به بیمارستان امام خمینی تهران منتقل شد‌.

شهرداری واکنش نشان داد

در پی حادثه مورخ جمعه شب مورخ ۱۳ مرداد ماه در پل عابر پیاده مکانیزه محله تختی در منطقه ۱۶ که طی آن یک کودک اتباع ۹ ساله دچار حادثه از ناحیه دست گردید، به اطلاع می رساند کودک در پله برقی که در مسیر پایین رو به صورت نشسته در حال حرکت بوده و دست خود را روی سطح پله قرار داده بود. پس از رسیدن به سطح ثابت (صفحه کامپلیت) انگشتان وارد دندانه های پایانی پله شده و به داخل کشیده شده که پس از آن بلافاصله مکانیزم ایمنی صفحه کامپلیت درگیر شده و فرمان خاموش شدن پله برقی صادر شده است.

شایان ذکر است مطابق با استاندارد EN115 استفاده کودکان از پله برقی می‌بایست با در دست داشتن دست والدین صورت پذیرد که بر همین راستا علائم هشدار مربوطه در کلیه پله برقی های سطح شهر نصب شده است.

ضمن آرزوی بهبودی برای این خانواده محترم، لازم به توضیح است که مدار فرمان پله برقی مذکور دارای کارکرد مناسب بوده که مطابق گزارش افسر ایمنی که طی هفته جاری و ۳ روز قبل از حادثه بازدید شده کلیه اجزای ایمنی دارای عملکرد مناسب بوده و شانه های صفحه کامپ به صورت سالم بوده که بازدید صورت گرفته توسط کارشناسان ایمنی گواه همین موضوع می باشد.

براین اساس حادثه پله برقی به وجود آمده در پل عابر مکانیزه تختی، بر اثر بی احتیاطی کودک و والدین آن به دلیل نشستن کودک بر روی پله برقی و بی توجهی به علائم هشدار دهنده بوده است. این در حالی است که در صورتی که سیستم ایمنی خاموشی پله برقی به موقع فعال نمی‌شد، ممکن بود حادثه دلخراش تری پیش می‌آمد.»

منبع: رکنا

 

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر