کد خبر: 161404
A

واکنش رئیس شورای شهر به حادثه خلازیر: چند ساختمان با یک ضربه فرو ریختند!

رئیس شورای اسلامی شهر تهران گفت: ساختمان‌های ناایمنی که در منطقه ۱۹ فروریختند، سازه هایی بودند که نکات ایمنی را در ساخت رعایت نکرده و غیرمجاز ساخته شده‌اند و جان انسان‌های بی‌گناهی را گرفت

واکنش رئیس شورای شهر به حادثه خلازیر: چند ساختمان با یک ضربه فرو ریختند!

به گزارش سایت دیده‌بان ایران؛ مهدی چمران صبح امروز در نشست خبری خود ضمن گرامیداشت روز خبرنگار گفت: ظهر دیروز با شهردار تهران جلسه داشتیم که به ناگهان به دلیل حادثه منطقه ۱۹ جلسه را ترک کرد و به خلازیر رفت که تا صبح امروز هنوز در محل حضور داشته است.

وی با اشاره به تخریب چند ده واحد مسکونی غیرمجاز و ناپایدار در محله خلازیر و شهرک احمدیه، ادامه داد: ما ناپایداری را به چشم در برخی ساختمان ها می بینیم؛ اولا باید چهار طبقه ساختمان ساخته شود که چنین نبوده است. چهار طبقه ساخته شده مشخص است اما چهار طبقه دیگر نیز اسکلت فلزی زده اند و منتظرند در شرایط بحرانی شروع به ساخت کنند و در همین فضا که تخریب شده مردم در شبیه چنین خانه های زندگی می کنند.

رییس شورای شهرتهران با اشاره به ریزش چندین ساختمان در حال تخریب گفت: چند ساختمان به دلیل ضربه ای که به یک ساختمان زده شده، فرو ریختند و نیروی پلیسی که در حال صورت جلسه بوده زیر آوار مانده و جان خود را از دست داده است؛ نه تنها ساختمان درز انقطاع نداشته بلکه شرایط نشان می دهد که ایمنی نیز نداشته است.

چمران با تأکید بر اینکه شهرداری این ساختمان ها را با حکم قضایی تخریب می کند، گفت: دو مأمور نیروی انتظامی و ۲ نیروی شهرداری و یک فرد دیگر در این حادثه جان باخته اند.

وی با بیان اینکه تخریب به امکانات زیادی نیاز دارد، گفت: شهرداری ناحیه چون کمبود تجهیزات دارد تخریب به پیمانکار سپرده می شود که کار تخصصی این پیمانکار تخریب است؛ حادثه دیروز هشداری برای سازه ها و ساختمان های دیگر است.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران با اعلام اینکه از دو ماه پیش اخطار داده شده بود که سازه ها ناپایدار است و باید تخریب شود، تصریح کرد: خوشبختانه این ساختمان ها خالی بوده و کسی حضور نداشته است.

وی به انفجار یک ساختمان سه طبقه در محله جوانمرد قصاب و آسیب زدن به ساختمان های اطراف اشاره کرد و یادآور شد: تا ساعتی پیش این حادثه یک مفقودی داشت که امیدواریم پیدا شود.

منبع: ایلنا

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر