کد خبر: 161497
A

ماجرای مافیای قبر غیرقانونی در بهشت زهرا

در طی سال‌های گذشته شبکه‌ای از افراد سودجو داخل و بیرون از سازمان بهشت زهرا (س) با سوءاستفاده از خلاء‌های یادشده و فضای عاطفی و نیاز‌های قانونی خانواده‌های معزا، با دریافت مبالغ کلان از متقاضیان، اقدام به فروش و جابجایی قبر به صورت غیرقانونی و ایجاد بازار سیاه قبر در آرامستان بهشت زهرا (س) می‌کردند.

ماجرای مافیای قبر غیرقانونی در بهشت زهرا

به گزارش سایت دیده‌بان ایران؛ شبکه فروش غیرقانونی قبر در بهشت زهرا (س) با ورود قاطعانه نهاد‌های امنیتی متلاشی و ۲ کارمند متخلف بازداشت شدند.

روابط عمومی بهشت زهرا (س) اعلام کرد: بر اساس آسیب شناسی صورت گرفته، به دلیل ضعف آیتم‌های امنیتی و حفاظتی اسناد قبور و فقدان بانک اسناد قبور و اشکال در نحوه تهیه و تحویل اسناد؛ در طی سال‌های گذشته شبکه‌ای از افراد سودجو داخل و بیرون از سازمان بهشت زهرا (س) با سوءاستفاده از خلاء‌های یادشده و فضای عاطفی و نیاز‌های قانونی خانواده‌های معزا، با دریافت مبالغ کلان از متقاضیان، اقدام به فروش و جابجایی قبر به صورت غیرقانونی و ایجاد بازار سیاه قبر در آرامستان بهشت زهرا (س) می‌کردند.

سازمان بهشت زهرا (س) در دوران مدیریت جدید و در طی ماه‌های اخیر تصمیم جدی برای جلوگیری از این رویه غیر قانونی و برخورد با افراد متخلف اتخاذ کرد و ضمن هماهنگی با نهاد‌های امنیتی برای اصلاح سند حق انتفاع قبر و چاپ و تحویل آن از طریق چاپخانه دولتی جهت جلوگیری از تخلف؛ اقدام به شناسایی عوامل مؤثر داخلی این باند نموده و برخورد با افراد سودجو را با هماهنگی نهاد‌های امنیتی در دستور کار قرار داد که منجر به بازداشت دو نفر در واحد پذیرش مجتمع عروجیان بهشت زهرا شد.

سازمان بهشت زهرا (س) همانطور که در ماه‌های گذشته بار‌ها اعلام کرده است در برخورد با تخلف مماشات نخواهد کرد و برخورد قاطعانه با عوامل متخلف را با هماهنگی نهاد‌های امنیتی و نظارتی دنبال خواهد کرد.

منبع: مهر

 

 

 
کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر