کد خبر: 163997
A

قاتل وکیل مشهور شاهرودی پس از ۱۳ ماه دستگیر شد/ پای یک "باند" در میان بود

فرمانده انتظامی استان سمنان از دستگیری قاتل اصلی ، "محمودرضا جعفرآقایی" وکیل پایه یک دادگستری که سال گذشته در شاهرود به قتل رسیده بود خبر داد و گفت: قاتل به قتل این وکیل اعتراف کرد.

قاتل وکیل مشهور شاهرودی پس از ۱۳ ماه دستگیر شد/ پای یک "باند" در میان بود

به گزارش سایت دیده بان ایران ؛موضوع قتل وکیل سرشناس شاهرودی از مردادماه سال گذشته به یکی از معماهای پیچیده و مهم مردم این شهرستان بدل شده بود. اظهارنظرهای مختلف و روایت‌های متعدد از سوی افراد مختلف از همان روزهای نخست سبب سردرگمی مردم شده بود که فرمانده وقت فراجای استان سمنان در خبری از دستگیری افراد مظنون به قتل این وکیل شاهرودی خبر داده بود اما پس از آنکه مشخص شد هفت مظنون دستگیر شده، قاتل اصلی نبوده و فرد دیگری را به عنوان قاتل وکیل شاهرودی معرفی کردند؛ پیگیری‌ها برای دستگیری قاتل اصلی آغاز شد و شب گذشته به سرانجام رسید.

بامداد دوشنبه 17 مرداد ماه سال گذشته همزمان با روز عاشورای حسینی، "محمودرضا جعفرآقایی" وکیل پایه یک دادگستری، پس از پیاده شدن از خودروی شخصی در شاهرود مقابل همسر و پسر 5 ساله‌اش از سوی فردی ناشناس هدف چندین گلوله قرار گرفت و ساعتی بعد در بیمارستان جانش را از دست داد.

بلافاصله بعد از این حادثه عبدالهی، رئیس دادگستری استان سمنان دستورات لازم قضایی را به فرماندهی انتظامی شهرستان شاهرود صادر و تأکید کرد تا با به‌کارگیری تمام توان اطلاعاتی و عملیاتی، مظنون احتمالی شناسایی، دستگیر و به مراجع قضایی شهرستان معرفی شود.

در همین راستا وکیل اولیای دم جعفرآقایی برای پیگیری پرونده با رئیس دستگاه قضا مکاتبه‌ای انجام داده که حجت‌الاسلام محسنی‌اژه‌ای، دستورات رسیدگی سریع و قاطع به پرونده را صادر کرد و به مسئولان قضائی رسیدگی‌کننده به پرونده دستور داد به صورت مستمر گزارش اقدامات انجام شده را ارائه کنند.

پس از اینکه خبر قتل هولناک یک وکیل در شاهرود بر خروجی خبرگزاری‌ها قرار گرفت؛ بلافاصله از سوی پلیس، جست‌وجوها برای یافتن قاتل وی آغاز شد. همان دقایق گفته شد وکیل شاهرودی که با سلاح گرم مجروح شده بود در حین انتقال به بیمارستان مظنون و قاتل احتمالی را لو داد. همان زمان نیز مطلبی منتشر شد که با تلاش‌های انتظامی و قضایی در شهرستان شاهرود مظنونان به قتل شناسایی و دستگیر و پس از بازجویی و انجام اقدامات قضایی با صدور قرار تأمین به زندان معرفی شدند.

اما امروز و پس از 13 ماه خبر دستگیری وکیل شاهرودی از سوی سردار جلیل موقوفه‌ای فرمانده انتظامی استان سمنان اعلام شد.

سردار موقوفه‌ای با اشاره به دستگیری فرد قاتل در حوالی پایتخت از اعتراف فرد دستگیر شده به قتل وکیل شاهرودی خبرداد.

وی در تشریح چگونگی دستگیری قاتل محمودرضا جعفرآقایی گفت: در پی قتل وکیل شاهرودی در سال گذشته در شهرستان شاهرود که توسط یک باند این قتل به وقوع پیوسته بود، مأموران پلیس آگاهی و فرماندهی انتظامی شاهرود پیگیری‌های خوبی در این زمینه تا کنون داشته و چهار نفر از مرتبطان این واقعه در همان شب نخست وقوع قتل دستگیر شدند، اما قاتل اصلی متواری و تحت تعقیب بود بود.

فرمانده انتظامی استان سمنان  تصریح کرد: با پیگیری‌های صورت گرفته و با همکاری سربازان گمنام امام زمان (عج) و پلیس آگاهی استان سمنان، شب گذشته قاتل این وکیل شاهرودی در حوالی تهران شناسایی، دستگیر و به شاهرود منتقل شد.

سردار موقوفه‌ای با بیان اینکه قاتل به قتل این وکیل اعتراف کرد افزود: قاتل یک جوان 20 ساله است که بر اساس اعترافاتش، توسط یک باند اجیر شده و با اسلحه شکاری و یک دستگاه خودروی سمند جلوی درب منزل وکیل وی را به قتل رساند.

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر