کد خبر: 164482
A

جزییات بازداشت زورگیرهای مسلح در پل صدر تهران

ساعت ۲۱:۳۰ یکشنبه مورخه ۲۶ شهریورماه ۱۴۰۲ عوامل گشت موتورسوار کلانتری ۱۰۱ تجریش در محدوده بلوار کاوه، متوجه زورگیری با سلاح سرد توسط سرنشینان یک دستگاه موتورسیکلت و درخواست کمک احدی از شهروندان برای دستگیری سارقان می شوند.

جزییات بازداشت  زورگیرهای مسلح در پل صدر تهران

به گزارش سایت دیده بان ایران؛ ساعت ۲۱:۳۰ یکشنبه مورخه ۲۶ شهریورماه ۱۴۰۲ عوامل گشت موتورسوار کلانتری ۱۰۱ تجریش در محدوده بلوار کاوه، متوجه زورگیری با سلاح سرد توسط سرنشینان یک دستگاه موتورسیکلت و درخواست کمک احدی از شهروندان برای دستگیری سارقان می شوند.

سارقان با اطلاع از حضور پلیس در محل و بدون توجه به دستور ایست، اقدام به فرار کرده و با وجود شلیک‌های متعدد تیر اخطار از سوی مأموران همچنان به فرار خود ادامه می‌دهند. 

با گذشت ۱۰ دقیقه از تعقیب و گریز و تلاش سارقان برای فرار از دست پلیس، نهایتا مأموران در بالای پل شهید صدر با رعایت قانون بکارگیری سلاح اقدام به تیراندازی به سمت سارقان کرده که به علت اصابت گلوله پلیس به راننده موتورسیکلت و عدم توانایی در کنترل وسیله نقلیه موتورسیکلت با گاردیل پل برخورد کرده و متوقف می شود. 

با متوقف شدن سارقان و قبل از هرگونه اقدام برای بکارگیری سلاح سرد از سوی سرنشین موتورسیکلت، ماموران اقدام به دستگیری این شخص نموده و در بازرسی از وی یک قبضه سلاح سرد از نوع تبر، یک عدد افشانه و یک عدد شوکر کشف می‌شود. 

با توجه به اصابت گلوله به راننده موتورسیکلت و شدت جراحت ناشی از برخورد با گاردریل بلافاصله طی هماهنگی با مرکز اورژانس این شخص به بیمارستان منتقل شد اما با وجود انجام اقدامات درمانی از سوی تیم پزشکی بیمارستان فوت می‌کند. 

در تحقیقات از متهم دستگیر شده و اعتراف صریح این شخص به اقدام به زورگیری، مشخص شد که این ۲ سارق زورگیر دارای نسبت فامیلی نزدیک با یکدیگر ( پسرخاله و هر دو حدودا ۳۰ ساله ) بوده و دارای سوابق متعدد در زمینه ارتکاب جرایم مختلف مرتبط با موادمخدر، زورگیری، شرارت، کیف قاپی، سرقت گوشی تلفن همراه، نزاع و درگیری، سرقت داخل خودرو و .... هستند. 

سرهنگ صادق ضرونی، سرکلانتر یکم پلیس پیشگیری تهران بزرگ با اعلام این خبر اظهار داشت: پرونده مربوطه در خصوص این تعقیب و گریز تشکیل شده و تحقیقات از متهم دستگیر شده جهت شناسایی دیگر جرایم ارتکابی در دستور کار قرار گرفته است.

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر