کد خبر: 170196
A

سرقت از ۲۵۰ خودرو در تهران برای تامین هزینه موادمخدر

رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ از انهدام باند هفت نفره‌ای که اعضای آن از دستکم ۲۵۰ خودرو در شهر تهران سرقت کرده بودند، خبرداد.

سرقت از ۲۵۰ خودرو در تهران برای تامین هزینه موادمخدر

به گزارش سایت دیده بان ایران ؛سردار علی ولی‌پور گودرزی در تشریح جزئیات این خبر گفت:‌به دنبال وقوع سرقت‌های سریالی از  محتویات داخل خودروی شهروندان و اعلام شکایت آنان به پلیس، پرونده‌ای در این خصوص تشکیل شده و رسیدگی به آن در دستورکار تیمی از کارآگاهان اداره بیستم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت. آنان در گام نخست طی تحقیقات اطلاعاتی متوجه شدند که تنها در یک فقره از سرقت‌ها لپ‌تاپ، تبلت، وسایل شخصی، وجه نقد به مبلغ تقریبی۷۰۰ میلیون تومان و ... از داخل خودروی یکی از مالباختگان سرقت شده است. 

وی با اشاره به انجام بازرسی میدانی از سوی ماموران پلیس، گفت:‌ درجریان بازرسی انجام شده مشخص شد که دو سارق با یک دستگاه موتورسیکلت کلیک زرد رنگ، طی سه نوبت به سرقت محتویات داخل خودروی ال ۹۰ اقدام کرده‌اند. در ادامه  کارآگاهان با استفاده از شیوه‌های نوین کشف جرم طی چندین نوبت تحقیقات گسترده نهایتا موفق شدند سه تن از سارقان را مورد شناسایی قرار دهند.

رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ ادامه داد:‌ در ادامه نیز هماهنگی با مقام قضایی برای دستگیری متهمان انجام شد و سه متهم در عملیاتی دستگیر و به مقر انتظامی منتقل شدند. این افراد در مقر انتظامی تحت بازجویی قرار گرفتند و گرچه در ابتدا سعی داشتند که خود را بی‌گناه معرفی کنند، اما با مشاهده شواهد و ادله موجود لب به اعتراف بازکرده و ضمن پذیرش بزه انتسابی دو نفر دیگر از همدستان خود را نیز معرفی کردند.

ولی‌پور گودرزی با بیان اینکه دو همدست دیگر این افراد در مخفیگاهشان در شمال تهران شناسایی و بازداشت شدند، گفت: ان این افراد هم در جریان بازجویی‌ها به جرم خود اعتراف کردند. همچنین بررسی سوابق متهمان نشان داد که آنان دارای سابقه دستگیری به اتهام سرقت هستند و پیش از این نیز بارها به دلیل سرقت دستگیر و روانه زندان شده‌اند.

وی درباره اینکه این افراد به چند فقره سرقت اعتراف کردند، گفت: این افراد در جریان بازجویی‌های انجام شده به ارتکاب ۲۵۰ فقره سرقت محتویات داخل خودرو نظیر لپ‌تاپ، گوشی تلفن همراه، وجه نقد، دوربین، دستگاه پخش،‌آمپلی فایز، باند و ... اعتراف کردند که تلاش برای یافتن تمامی مالباختگان در حال انجام است. متهمان همچنین در ادامه بازجویی‌ها به سرقت کارت‌های سوخت خودروها نیز اعتراف کردند و گفتند که حدود ۴۰ عدد کارت سوخت هم تاکنون به سرقت برده‌اند.

رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ با بیان اینکه متهمان با دو مالخر اموال مسروقه نیز در ارتباط بودند، گفت: کارآگاهان در ادامه با استفاده از شیوه‌های نوین کشف جرم و تحقیقات گسترده میدانی هویت دو تن از مالخران را نیز مورد شناسایی قرار داده و این افراد را نیز دستگیر و به اداره بیستم پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل کردند. 

به گفته ولی‌پور گودرزی ماموران پلیس آگاهی در جریان بازرسی از مخفیگاه دو مالخر دستگیر شده، چهار دستگاه لپ‌تاپ، جعبه ابزار، دو دستگاه آمپلی فایر، طلا، تلفن همراه و تعدادی لوازم یدکی خودرو را نیز کشف و ضبط کردند. دو مالخر نیز تحت بازجویی قرار گرفته و در جریان آن اعتراف کردند که به همراه پنج سارق، اقدام به تشکیل باند کرده و اقلام سرقتی از سوی آنان را خریداری می‌کردند. 

وی با بیان اینکه هر هفت عضو این باند، درآمد و پول حاصل از سرقت را خرج مصرف موادمخدر کرده بودند، گفت:‌ تاکنون تعداد ۳۷ نفر از شکات با مستندات از قبیل فیلم صحنه سرقت، اموال و مدارک برای شناسایی سارقان به اداره بیستم دعوت شده‌اند و تحقیقات برای یافتن دیگر مالباختگان نیز درحال انجام است. 

رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ در پایان گفت: متهمان با صدور قرار قانونی از سوی مراجع قضائی، برای کشف دیگر جرایم و شناسایی سایر شکات در اختیار اداره بیستم پلیس آگاهی قرار گرفتند.

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر