کد خبر: 173682
A

واکنش زاکانی به سرنوشت پل ۵۰ ساله در تهران

شهردار تهران از برداشته شدن پل حافظ با توجه به شرایط‌ آن خبر داد و گفت: طرح جدید برای این بخش در حال نهایی شدن است.

واکنش زاکانی به سرنوشت پل ۵۰ ساله در تهران

به گزارش سایت دیده بان ایران ؛

علیرضا زاکانی امروز ۵ دی ۱۴۰۲ در حاشیه جلسه علنی امروز شورای شهر به سالروز زلزله بم اشاره کرد و گفت: علاج مقابله با بحران‌ها ایمن‌سازی است. در تهران چند دسته اقدام داریم که بخشی از آن مربوط به کالبد شهر است.

زاکانی با بیان اینکه ۱۷ درصد مساحت شهر تهران بافت ناپایدار است گفت: بخشی از این مساحت در بافت فرسوده قرار دارد و قرار است بافت فرسوده با بافتی جایگزین شود که با چارچوب‌های درست ساخته و ایمنی و آسایش را به همراه داشته باشد.

زاکانی: برداشته شدن این پل در دستور کار است و به زودی جایگزین نهایی مشخص می‌شود.

زاکانی همچنین در بخشی دیگر از سخنانش درخصوص پله‌برقی‌های عابر پیاده گفت: پله‌برقی‌های سطح شهر عموما خراب هستند چون از ۲۹ نوع پله استفاده شده که این در حالی است که مبدأ ورود آن وجود ندارد مناقصه‌ای برگزار شده و در نهایت ۶۰ دستگاه پله‌برقی از یک شرکت خریداری شد و به سرعت جایگزینی پله‌ها آغاز می‌شود.

وی در بخش دیگر سخنانش گفت: در حال حاضر ۱۵۰۷ واگن داریم خرید واگن هم شرایط خود را دارد و این طور نیست که دست ما باز باشد و کالایی باشد که در سطح شهر وجود داشته و ما بتوانیم آن را سریعا خریداری کنیم.

شهردار تهران اضافه کرد: در دو دهه فعالیت قطارها برخی لکوموتیوها از مدار خارج شدند و عملا از ظرفیت خارج و اورهال صورت نگرفته است البته قرارداد ۷۹۱ واگن صادر و قرارداد بسته شده است.

زاکانی همچنین در خصوص برداشته شدن پل حافظ هم گفت: برداشته شدن این پل در دستور کار است و به زودی جایگزین نهایی مشخص می‌شود.

پل حافظ ۵۰ سال پیش برای بازی‌های آسیایی تهران ساخته شد.

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر