کد خبر: 173708
A

نتیجه پرونده کنکوری‌های شبهه‌دار در جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی اعلام شد

بررسی داوطلبان مشکوک به تخلف به هیات عالی تجدید نظر وزارت علوم و وزارت بهداشت واگذار شد

نتیجه پرونده کنکوری‌های شبهه‌دار در جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی اعلام شد

به گزارش سایت دیده بان ایران؛ جلسه فوق‌العاده شورای عالی انقلاب فرهنگی عصر امروز با حضور سران سه قوه برای بررسی پرونده کنکوری‌های شبه دار برگزار و در این جلسه تصمیم گرفته شد بررسی داوطلبان مشکوک به تخلف به هیات عالی تجدید نظر وزارت علوم و وزارت بهداشت واگذار شود.

رسیدگی به موضوع داوطلبان مشکوک به تقلّب در کنکور در جلسه فوق‌العاده شورای عالی انقلاب فرهنگی به ریاست  سید ابراهیم رئیسی و با حضور رئیس قوه مقنّنه و رئیس قوه قضائیه عصر امروز در محل نهاد ریاست جمهوری برگزار شد.

حجت‌الاسلام و المسلمین عبدالحسین خسروپناه، دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی در حاشیه این جلسه در خصوص مصوبات این جلسه اظهار کرد: در جلسه امروز، دو موضوع مهم در یک فضای علمی و کارشناسی مورد بحث و گفت و گو قرار گرفت. دستور اول اختصاص به رسیدگی موضوع داوطلبانی که مشکوک به تقلّب در کنکور بودند که تأکید می‌شود هیچ دانشجویی که تقلب آن محرز شده است، در رسیدگی‌های دیوان عدالت اداری به دانشگاه بازگشت نداشته‌اند.

وی با بیان اینکه موضوع محل بحث پیرامون دانشجویانی بوده که مشکوک به تقلب در آزمون کنکور بوده و مقرر شد که تصمیم‌های اتّخاذ شده در دیوان عدالت اداری در هیئت‌های عالی رسیدگی و تجدید نظر وزارتخانه‌های علوم، بهداشت و دانشگاه آزاد اسلامی بررسی شود و با یک توافق بین این هیئت‌های عالی تجدید نظر و دیوان عدالت اداری جمع‌بندی نهایی انجام و ابلاغ شود.

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی تصریح کرد: ان‌شاء‌الله با توافق صورت گرفته و تعامل دو قوه مجریه و قوه قضائیه این بحث به سرانجام خواهد رسید و تمام تلاش بر این است که حق کسی ضایع نشود.

 خسروپناه گفت: موضوع دوم جلسه گفتگو پیرامون مصوبه جلسه ۶۳۰ شورای عالی انقلاب فرهنگی بود که مقرر شده اصلاحیه‌ای در مصوبه ۶۳۰ جلسه پبرامون هیئت‌های عالی تجدید نظر در وزارتین علوم بهداشت و دانشگاه آزاد اسلامی اعمال شود و با اصلاحیه صورت گرفته این موضوع نیز مورد توافق طرفین قرار گرفت.

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی در پایان اظهار کرد: برای این جلسه فوق‌العاده شورای عالی انقلاب فرهنگی جلسه‌ای در دبیرخانه شورا با حضور رئیس دیوان عدالت اداری و اعضای شورای عالی انقلاب فرهنگی و همچنین جلسه‌ای در حضور رئیس قوه قضائیه برگزار شده بود که جمع‌بندی این جلسات در جلسه امروز مورد توافق نهایی قرار گرفت.

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر