کد خبر: 174007
A

آلودگی هوای مشهد از وضعیت اضطرار عبور کرد

مدیر کل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی گفت: کیفیت هوای این کلانشهر با افزایش حجم ریزگردها در هشتمین روز دیماه ۱۴۰۲، از وضعیت اضطرار عبور کرد و در آستانه وضعیت خطرناک قرار گرفت.

آلودگی هوای مشهد از وضعیت اضطرار عبور کرد

به گزارش سایت دیده بان ایران؛ مدیر کل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی گفت: کیفیت هوای این کلانشهر با افزایش حجم ریزگردها در هشتمین روز دیماه ۱۴۰۲، از وضعیت اضطرار عبور کرد و در آستانه وضعیت خطرناک قرار گرفت.

مهدی اله‌پور افزود: میانگین شاخص کیفیت هوای مشهد در ۲۴ ساعت گذشته با عدد ۱۴۱ نشان از شرایط بسیار ناسالم است و شاخص کنونی کیفیت هوای این کلانشهر در یک تا ۲ ساعت اخیر با عدد ۲۹۶ از وضعیت اضطرار نشان دارد که با عبور از عدد ۳۰۰ به وضعیت خطرناک می‌رسد.

وی بیان کرد: وضعیت دیشب و امروز کلانشهر مشهد تداوم آلودگی و هجوم گرد و غبار دیروز شهرهای سرخس، فریمان و کلات است و گرد و غبار ۲ جبهه شمال شرقی و جنوب غربی عامل این وضعیت است.

مدیر کل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی با بیان اینکه امیدواریم شاهد بارش برف با توجه به پیش‌بینی های انجام‌شده باشیم، ادامه داد: در صورتیکه  پایداری هوا و تدوام آلودگی ادامه داشته باشد، برگزاری کارگروه اضطراری آلودگی هوا در استان جهت تصمیمات احتمالی مورد نیاز انجام خواهد شد.

اله‌پور گفت: در چنین شرایطی توصیه می‌شود مردم تا حد امکان آمد و شد خود را در شهر به صفر برسانند و بیماران قلبی، تنفسی و زنان و کودکان از هرگونه تردد در سطح شهر خودداری کنند.

همچنین قرار گرفتن شاخص کلی کیفیت هوا بین اعداد ۱۰۱ تا ۱۵۰ ای.کیو.آی به معنای آلودگی هوا برای افراد حساس و کودکان و بین اعداد ۱۵۱ تا ۲۰۰ ای. کیو.آی به معنای آلودگی هوا برای همه سنین محسوب می‌شود.

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر