کد خبر: 174284
A

شورای شهر ‌نوشهر رسما منحل شد

سرپرست اداره کل دفتر امور شهری و شورا‌های استانداری مازندران گفت: با دستگیری تعدادی از اعضای شورا‌ شهر نوشهر این شورا منحل شد.

شورای شهر ‌نوشهر رسما منحل شد

به گزارش سایت دیده بان ایران؛ فرهاد عسگری سرپرست امور شهری و شورا  استانداری مازندران در جمع خبرنگاران اظهار داشت: با وجود جایگزینی اعضای علی‌البدل برای تداوم فعالیت شورا، شهر شورای شهر نوشهر منحل شد.

عسگری با تاکید بر اینکه بازداشت سه عضو شورای شهر نوشهر در مهرماه به اتهام ارتشاء و اختلاس انجام شد تصریح کرد: با گذشت بیش از 2 ماه دیروز صورت جلسه انحلال شورای شهر شهرداری نوشهر تنظیم شد که برای انجام روند اداری به استانداری ارسال شده است.

 سرپرست اداره دفتر امور شهری و شورا‌های اسلامی استانداری مازندران  گفت: 2 نفر از اعضای اصلی شورا ماه‌های پیش با موافقت فرماندار استعفا داده بودند و از اعضای اصلی 2 فرد حضور داشتند که برابر قانون باید 2 نفر از اعضای علی‌البدل هم وارد ترکیب اصلی شورا می‌شدند تا با چهار نفر این نهاد رسمیت پیدا کند، اما متاسفانه یکی از اعضای علی‌البدل هم استعفا داد و با باقی ماندن سه نفر شورا از رسمیت خارج می‌شود.

وی اد‌امه داد: به دلیل اینکه شورای شهر نوشهر به حد نصاب نرسید این نهاد به طور رسمی منحل شد.

عسگری تصریح کرد: فرایند اداری انحلال شورا در استانداری در حال انجام بوده و استاندار به عنوان قائم مقام وزارت کشور به طور مستقیم می‌تواند شهردار را انتخاب کند و این روند اداری تا چند روز آینده انجام می‌شود.

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر