کد خبر: 175992
A

مسمومیت ۱۷ مسافر در زیر زمین یک هتل در مشهد

معاون عملیات آتش نشانی مشهد گفت: نشت گاز مونوکسیدکربن در زیرزمین یک هتل آپارتمان در محدوده حرم مطهر رضوی امروز، چهارشنبه منجر به مسمومیت ۱۷ نفر از مسافران شد.

مسمومیت ۱۷ مسافر در زیر زمین یک هتل در مشهد

به گزارش سایت دیده بان ایران؛ معاون عملیات آتش نشانی مشهد گفت: نشت گاز مونوکسیدکربن از زیرزمین یک هتل آپارتمان در محدوده حرم مطهر رضوی امروز، چهارشنبه  ۲۷ دیماه منجر به مسمومیت ۱۷ نفر از مسافران شد.

مهدی رضایی افزود: این حادثه بامداد امروز در هتل آپارتمانی در خیابان امام رضا (ع) رخ داد و آتش نشانان از سه ایستگاه به محل اعزام شدند.

وی گفت: تعدادی از مسافران در این مجموعه به دلیل نشست گاز مونوکسیدکربن از قسمت زیر زمین هتل دچار علایم تهوع، سرگیجه و مسمومیت شده بودند.

رضایی افزود:۱۴ نفر از مسمومین اکسیژن تراپی و سه نفر دیگر به علت وخامت حال عمومی به نیرو‌های اورژانس تحویل داده شدند.

معاون عملیات سازمان آتش نشانی مشهد افزود: در بررسی‌های اولیه نشت گاز از قسمت موتورخانه این مجموعه تشخیص داده شد و بررسی برای علت دقیق این حادثه ادامه دارد.

همچنین داوودی مقدم رییس ایستگاه‌های ۴۶،۳۲،۲۴ آتش نشانی مشهد، گفت : با حضور نجاتگران آتش‌نشانی  مشخص شد تعدادی از مسافران که  در این هتل آپارتمان به‌صورت غیر اصولی اسکان داده شده اند که  به علت استنشاق گاز مونوکسید کربن دچار مسمومیت شدند و آتش‌نشانان بلافاصله با توجه به اهمیت سلامت مسافران اقدام به تخلیه فوری ساکنین هتل آپارتمان کردند.

داوودی مقدم افزود: با توجه به اینکه آتش‌نشانی اقامت در این هتل آپارتمان را به علت ناایمن بودن خطرناک دانست با حضور عوامل انتظامی و قضایی، از پذیرش مسافر در این مجموعه به صورت موقت جلوگیری شد.

وی گفت: محل حادثه ایمن سازی و به عوامل شرکت گاز و نیروهای انتظامی مستقر تحویل داده شد.

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر