کد خبر: 177373
A

چادرخوابی در این استان ممنوع شد

مدیرکل میراث‌ فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری مازندران از ممنوعیت چادر زدن مسافران در این استان طی تعطیلات نوروز خبر داد.

چادرخوابی در این استان ممنوع شد

به گزارش سایت دیده بان ایران ؛مدیرکل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری مازندران با تاکید بر ضرورت اعلام نرخ متعارف برای اقامت و ارائه خدمات به گردشگران در استان گفت: هرگونه چادرخوابی قدغن خواهد بود.

فارس در گزارشی نوشت: استان مازندران در همه ایام سال میزبان گردشگران از نقاط دور و نزدیک است اما در نوروز و تابستان از جمعیت بیشتری برخوردار است. در راستای ارائه خدمات به گردشگران بحث ستاد خدمات سفر در استان فعال خواهد شد که مسؤولان کمیته‌های مختلف در ارتباط با چگونگی خدمات به مسافران هم به بررسی چالش‌ها و تقویت خدمات می‌پردازند.

بحث نرخ خدمات گردشگری، فعالیت واحدهای نانوایی و سایر، جلوگیری از کمبود کالاها، مسائلی ازجمله چادرخوابی و از همه مهم‌تر گردشگری نوروزی با چاشنی ماه رمضان از موضوعات مهم مورد بررسی در ستاد خدمات سفر است که در همین خصوص حسین ایزدی مدیرکل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری مازندران، اظهار کرد: اولین جلسه ستاد خدمات سفر و تشکیل کمیته‌های سیزده‌گانه باتوجه به مقتضیات خود استان و تقارن با ماه مبارک رمضان برگزار شده است.

*مازندران پُرگردشگر

وی افزود: باتوجه به نزدیکی استان مازندران با پایتخت این استان اولین مقصد مسافران نوروزی و سایر تعطیلات هستند، همچنین پیش‌بینی جمعیت زیادی از گردشگران طی این ایام در مازندران تصمیم‌گیری لازم را در برنامه داشتیم.

*بازگشایی ۲۴ ساعته مساجد مازندران طی نوروز ۱۴۰۳

مدیرکل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری مازندران با بیان اینکه موضوع مهم بازگشایی به صورت ۲۴ ساعته مساجد استان است، افزود: از جمله برنامه‌ها سامان‌دهی سرویس‌های بهداشتی رستوران‌های بین راهی، مساجد مهم است.

ایزدی با اشاره به حضور گروه بازرسی در اقامتگاه‌های گردشگری، گفت: در بحث کنترل بازار هم مقرر شد نانوایی‌ها باتوجه به حضور مسافران به‌صورت کشیک فعال باشند.

*کشیک رستوران‌ها

وی ادامه داد: در بحث فعالیت رستوران‌ها هم طی جلسه‌ای مقرر شد در ارتباط با فعالیت رستوران‌ها با مجوز برای ارائه خدمات به مسافران برنامه‌ریزی لازم صورت گیرد.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری مازندران با اعلام اینکه المان‌های منطبق نوروز و رمضان در ورودی و خروجی شهرها باشد، تصریح کرد: همچنین پیش‌بینی لازم در ارتباط با برنامه‌های خاص فرهنگی متناسب با این ایام و ارائه خدمات توسط موکب‌های مذهبی انجام شود.

*ضرورت اعلام نرخ متعارف به گردشگران

ایزدی با تاکید بر ضرورت اعلام نرخ متعارف برای اقامت و ارائه خدمات به گردشگران، خاطرنشان کرد: هرگونه چادرخوابی قدغن خواهد بود.

*ستاد خدمات سفر مختص نوروز نیست

وی با بیان اینکه ستاد تسهیلات سفر مختص به نوروز نباشد، یادآور شد: ستاد خدمات سفر باید به طور دائمی فعال باشد؛ چرا با هر تعطیلی یک روزه هم شاهد حضور مسافران در استان مازندران خواهیم داشت.

*فعالیت بازارچه‌های صنایع‌دستی

مدیرکل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری مازندران گفت: برنامه‌ریزی لازم در ارتباط با بازارچه‌های صنایع‌دستی و همچنین تخفیفات موزه‌ها در ایام نوروز در دستور کار قرار دارد.

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

ارسال نظر