کد خبر: 177667
A

بازداشت فردی به اتهام اختلاس در یک روستا

رئیس پلیس امنیت اقتصادی فرماندهی انتظامی غرب استان تهران از بازداشت فردی که با سوءاستفاده از مسولیت خود اقدام به اختلاس یک و نیم میلیارد ریالی در یک روستا کرده بود، خبر داد.

بازداشت فردی به اتهام اختلاس در یک روستا

به گزارش سایت دیده بان ایران ؛سرهنگ سیدهاشم حسینی خواه در تشریح جزئیات این خبر گفت: در راستای اجرای وظایف ذاتی پلیس امنیت اقتصادی و شناسایی منافذ فساد در برخی دستگاه‌های دولتی، درپی کسب خبری از منابع موثق مبنی بر اینکه یکی از مسئولان اداره دولتی در روستای فیروز بهرام شهرستان اسلامشهر در دوره تصدی گری خود، اقدام به اختلاس از اموال دولتی کرده است، بررسی موضوع در دستورکار ماموران پلیس امنیت اقتصادی قرار گرفت.

وی افزود: پس از بررسی‌های اطلاعاتی و احراز وقوع اختلاس با جمع آوری اسناد و مدارک اولیه، مشخص شد یکی از مسئولان اداره دولتی در روستای فیروز بهرام بدون رعایت جوانب قانونی و تشریفاتی مزایده، به صورت صوری اقدام به انعقاد قراردادی با فردی به مبلغ یک میلیارد ریال کرده و مبلغ را از حساب اداره مربوط واریز کرده که با  جمع آوری اسناد و مدارک و هماهنگی قضائی، در عملیاتی، متهم در اسلامشهر دستگیر شد.

رئیس پلیس امنیت اقتصادی فرماندهی انتظامی غرب استان تهران تصریح کرد: متهم در بازجوئی‌های پلیس به انجام مزایده صوری و پرداخت مبالغ از حساب اداره دولتی اعتراف و اذعان داشت با همکاری یکی از آشنایان خود اقدام به نقد کردن چک های پیمانکاران کرده و در ادامه مبلغ پانصد میلیون ریال اختلاس صورت گرفته دیگر نیز کشف شد.

بر اساس اعلام مرکز اطلاع‌رسانی پلیس غرب استان تهران، حسینی‌خواه افزود: با بررسی اسناد و مدارک اداره مربوط در مرجع قضائی، متهم با قرار مناسب به مبلغ ۱۰ میلیارد ریال روانه زندان شد.

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر