کد خبر: 177907
A

سکونت ۳ هزار نفر فاقد شناسنامه در شهر کاریز تایباد

رییس شورای اسلامی شهر کاریز تایباد گفت: هم اکنون ۳ هزار نفر فاقد شناسنامه در این شهر مرزی زندگی می‌کنند.

سکونت ۳ هزار نفر فاقد شناسنامه در شهر کاریز تایباد

به گزارش سایت دیده‌بان ایران؛ حسین محمدی، رییس شورای اسلامی شهر کاریز تایباد، در گفت‌و‌گویی در تایباد اظهار کرد: هم اکنون ۳ هزار نفر فاقد شناسنامه در شهر مرزی کاریز زندگی می‌کنند که جمعیت آن‌ها نیز نسبت به سال‌های قبل افزایش یافته است.

وی افزود: ۲ هزار نفر از این تعداد با فراخوان شهرداری کاریز، نسبت به احراز حضور و سکونت و نیز ثبت مشخصات خود و خانواده هایشان اقدام کرده‌اند، تداوم روند ورود این مهاجران و نیز میزان زاد و ولد بالا دلیل افزایش جمعیت فاقدین شناسنامه در این شهر است.

محمدی بیان کرد: شهر کاریز به نسبت جمعیتش، محل سکونت تعداد زیادی فاقد شناسنانه است که توده این افراد در ضلع شرقی شهر ساکن هستند و اغلب به عنوان نیروی کارگری بر سر زمین های کشاورزی کار می‌کنند.

این مقام مسئول اضافه کرد: این فاقدین شناسنامه همان کسانی هستند که از مناطق سیستان و بلوچستان، قاین، زیرکوه و نهبندان به علت خشکسالی و نبود کار مجبور به مهاجرت می‌شوند و به علت داشتن آشنا و خویش در شهر کاریز، این نقطه را به عنوان محل زندگی انتخاب می‌کنند.

رییس شورای اسلامی شهر کاریز تصریح کرد: یکی از دغدغه‌هایی که فاقدین شناسنامه برای مجموعه مدیریت شهری کاریز ایجاد کرده‌اند، این است که از خدمات عمومی و شهری استفاده می‌کنند؛ اما از لحاظ قانونی بودجه‌ای برای این جمعیت زیاد تعلق نمی‌گیرد.

محمدی گفت: به عنوان مثال، این افراد سهمیه آرد ندارند و باعث افزایش مصرف آرد و شلوغی نانوایی‌ها شده‌اند، باید سازوکاری اندیشیده شود که فاقدین شناسنامه بتوانند از خدمات سهمیه‌ای و دولتی استفاده کنند یا امکان بودجه‌گذاری برای خدمات‌دهی به آنان وجود داشته باشد.

منبع: تسنیم

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر