کد خبر: 178622
A

انتقاد عضو شورای شهر از عدم پایش و سنجش میوه‌ها و سبزیجات در میادین میوه و تره‌بار

پیرهادی، رئیس کمیسیون سلامت محیط زیست شورای شهر تهران نسبت به عدم پایش و سنجش سموم برخی میوه‌ها و سبزیجات و مواد پروتئینی در میادین میوه و تره‌بار انتقاد کرد و گفت: علی‌رغم تاکید شورای شهر تهران به دلیل سلایق شخصی در دو سال گذشته این اقدام عملیاتی نشده است.

انتقاد عضو شورای شهر از عدم پایش و سنجش میوه‌ها و سبزیجات در میادین میوه و تره‌بار

به گزارش سایت دیده بان ایران؛ مهدی پیرهادی در حاشیه آیین بهره‌برداری از ۲۲ بازار میوه و تره‌بار شهرداری تهران در قالب صدمین پویش امید و افتخار که صبح امروز با حضور علیرضا زاکانی؛ شهردار تهران،‌ حسین نظری؛ معاون خدمات شهری شهرداری تهران و مهدی بختیاری‌زاده؛ سرپرست سازمان میادین میوه و تره‌بار شهرداری تهران برگزار شد، اظهار کرد: در آستانه پیروزی انقلاب اسلامی شاهد بهره‌برداری 22 بازار میوه و تره‌بار در مناطق مختلف شهرداری تهران هستیم.

رئیس کمیسیون سلامت محیط زیست شورای شهر تهران با اشاره به اینکه در هر یک از محلات و مناطق شهر تهران میادین، بازارها و یا بازارچه‌هایی راه‌اندازی شده گفت: این مکان‌ها برای عرضه محصولات پروتئینی میوه و سبزیجات از سوی شهرداری تهران طراحی شده است.

وی با اشاره به رعایت اصول ایمنی در میادین و بازارهای میوه و تره‌بار گفت: باید از چارچوب مقررات این اصول رعایت شود.

پیرهادی با اشاره به اهمیت پایش و سنجش سموم برخی میوه‌ها و سبزیجات و همچنین اقلام پروتئینی و مواد غذایی از جمله گوشت و مرغ اشاره کرد و افزود: این مسئله باید در میادین میوه وتره‌بار مورد توجه قرار بگیرد چرا که پایش و سنجش سموم در محصولات پروتئینی و میوه‌جات بسیار مهم است.

وی با اشاره به عرضه محصولات ارگانیک در سطح میادین میوه و تره‌بار تصریح کرد‌: علی‌رغم اینکه شورای شهر تهران و سایر مسئولان نسبت به این موضوع تاکید ویژه‌ای داشته‌اند هنوز این مسئله مورد توجه قرار نگرفته و امیدواریم عرضه محصولات ارگانیک در سطح میادین میوه وتره‌بار مورد توجه قرار بگیرد.

وی با اشاره به عرضه میوه‌جات در سطح محلات کم‌برخوردار افزود: در محلات کم‌برخوردار باید به گونه‌ای پیش‌بینی شود که قیمت این محصولات نسبت به سایر مناطق و محلات با قیمت مناسب‌تری عرضه شود، به طوری که قیمت میوه‌ها در سطح میادین محلات کم‌برخوردار به مراتب کمتر از قیمت عرضه شده در وانت‌بارها باشد.

پیرهادی گفت: باید بگونه‌ای عمل شود که بازارهای میوه و تره‌بار در دسترس عموم شهروندان قرار بگیرد، گفت: باید برنامه‌ریزی انجام شود تا در مناطقی که فاقد میادین و بازارهای تره‌بار هستند این غرف و اماکن راه‌اندزای شوند و انشاءالله سال آینده هفتاد میدان و تره‌بار به سطح بازارها و میادین سطح شهر تهران افزوده خواهد شد.

رئیس کمیسیون سلامت محیط زیست شورای شهر تهران با اشاره به اینکه متاسفانه در دو سال گذشته و علی‌رغم تاکید شورا اقدام مناسبی در جهت سنجش و پایش سموم در محصولات میادین میوه و تره‌بار انجام نشده، افزود: علی‌رغم اینکه در این زمینه شورا مصوباتی را دارد اما به لحاظ ملاحظات و برخی از سلایق شخصی این مسئله انجام نشده است.

وی با تاکید براینکه در شورای شهر تهران در سال آینده 30 میلیارد تومان جهت تجهیز و راه‌اندازی آزمایشگاه ویژه پایش و سنجش سموم در میادین میوه و تره‌بار پیش‌بینی کرده گفت: تاکید ما بر راه‌اندازی این آزمایشگاه و پایش محصولات است

منبع: دیده بان ایران

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر