کد خبر: 181014
A

۱۹۴۷ روستا در سیستان و بلوچستان درگیر سیل هستند

معاون وزیر و رئیس سازمان مدیریت بحران کشور به روستاهای تحت تاثیر سیل اشاره کرد و گفت: تاکنون هزار و ۹۴۷روستا درگیر سیلاب و خسارت شدند که چابهار با ۴۸۰ و نیکشهر با ۳۳۰ روستا بیشترین میزان درگیری را داشتند.

۱۹۴۷ روستا در سیستان و بلوچستان درگیر سیل هستند

به گزارش سایت دیده‌بان ایران؛ محمدحسن نامی، رییس سازمان مدیریت بحران، گفت: ۱۶ شهرستان و ۱۹۴۷ روستا در سیستان و بلوچستان از نهم اسفند درگیر سیل هستند.

وی اظهار کرد: شهرستان‌های نیکشهر، قصرقند، دشتیاری، چابهار، کنارک، خاش، سیب و سوران، فنوج، ایرانشهر، میرجاوه، دلگان، سراوان، زاهدان، نیمروز، سرباز و مهرستان درگیر سیل شد و خسارت دیدند.

او با بیان اینکه استاندار و فرمانداران این شهرستان‌ها به عنوان رییس ستاد پیشگیری و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران اضطراری نسبت به تشکیل جلسه با حضور دستگاه‌های اجرایی اقدام کردند و از همان ساعت اولیه اقدامات لازم برای امدارسانی در دستور کار قرار گرفت، از استقرار گروه‌های راهداری شمال و جنوب استان، پلیس راه و انتظامی در نقاط حادثه خیز جاده‌ای و تلاش برای برقراری ارتباط مسیرهای مسدود شده خبر داد.

وی افزود: به دنبال نیاز به ارزیابی مناطق تحت تاثیر و امدادرسانی سریع، اعزام بالگرد اورژانس به مناطق سیلزده انجام گرفت و همچنین قایق و خودروهای ویژه برای جا به جایی صندوق‌های رای به تمامی مناطقی که راه دسترسی آن‌ها قطع شده شده بود، ارسال شد.

به گفته نامی، تاکنون ۱۲۲ تیم امدادی به مناطق تحت تاثیر سیلاب اعزام شدند که بیشترین آن در منطقه چابهار با ۶۴ گروه بوده است و ۵۷ دستگاه خودروهای عملیاتی در ۱۴ شهرستان سطح استان اقدام به امدادرسانی در ۲۲۴ شهر و روستا کرده‌اند.

وی همچنین از امدادرسانی به سه هزار و ۷۵۲ نفر از سیل زدگان خبر داد و گفت: ۲۳۵ خانوار شامل ۹۷۷ نفر اسکان اضطراری و موقت داده شدند.

رییس سازمان مدیریت بحران کشور همچنین به روستاهای تحت تاثیر سیل اشاره کرد و گفت: تاکنون هزار و ۹۴۷ روستا درگیر سیلاب و خسارت شدند که چابهار با ۴۸۰ و نیکشهر با ۳۳۰ روستا بیشترین میزان درگیری را داشتند.

نامی به آخرین وضعیت منطقه اشاره کرد و گفت: بیشتر ۲۵ محور اصلی و فرعی مسدود شده بود که تاکنون حدود ۲۰ محور بازگشایی شده و باقی محورها نیز با حضور گروه‌های راهداری و امداد در حال بازگشایی است.

ریییس سازمان مدیریت بحران کشور بیان کرد: با تلاش عوامل ادارات برق از تعداد ۴۱ روستا که دچار قطعی برق بودند، برق حدود ۲۰ روستا وصل شده و باقی روستاها به علت نبود راه دسترسی همچنان نوسان برق دارند.

منبع: طبنا

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر