کد خبر: 182112
A

با حادثه‌آفرینان چهارشنبه‌سوری قاطعانه برخورد می‌کنیم

فرمانده انتظامی شرق استان تهران گفت: رویکرد پلیس در چهارشنبه آخر سال، با بهره‌گیری از ابزارهای فرهنگی و اجتماعی با هدف پیشگیری از آسیب‌های این شب سنتی است اما پلیس با حادثه‌آفرینان و فروشندگان مواد محترقه به شدت و بدون اغماض برخورد می‌کند و با هماهنگی قوه قضاییه برای این افراد به سرعت پرونده قضایی تشکیل می‌شود.

با حادثه‌آفرینان چهارشنبه‌سوری قاطعانه برخورد می‌کنیم

به گزارش سایت دیده بان ایران ؛دلاور القاصی مهر با اشاره به اینکه پلیس مخالف شادی مردم نیست و خواهان سلامت آحاد جامعه است، افزود: جشن چهارشنبه پایان سال ریشه‌ کهن دارد و مبتنی بر پیوند خانوادگی و شادی است که از سوی افراد سودجو به بستری برای آسیب به جان و اموال مردم تبدیل شده است.

القاصی مهر به آمادگی کامل پلیس شرق استان تهران برای ایجاد فضای ایمن، ایجاد آرامش و سلامت شهروندان در چهارشنبه آخر سال اشاره کرد و ادامه داد: برخی افراد سودجو در این آیین با اقدام به ساخت و فروش مواد محترقه خطرناک زمینه را برای ایجاد حوادث ناگوار برای خانواده‌ها به‌خصوص افراد جوان، نوجوان همچنین کودکان موجب می‌شوند که این مسئله بیش از اقدامات پیشگیرانه پلیس نیازمند نظارت خانواده‌ها است.

رئیس پلیس شرق استان تهران تاکید کرد: پلیس برای جلوگیری از هرگونه آسیب به نوجوانان و جوانان که سرمایه‌های خانواده‌ها و کشور هستند، از مدت‌ها قبل اقدام به شناسایی افراد سودجو و جمع‌آوری این مواد محترقه خطرناک کرده است.

القاصی مهر با بیان اینکه امسال با اقدامات به‌موقع پلیس کشفیات قابل ملاحظه‌ای انجام شد، افزود: هشدار پلیس به برهم زنندگان نظم و سلامت مردم این است که با آنها برخورد قاطع و شدید خواهد شد.

وی گفت: با هماهنگی قوه قضاییه برای توزیع کنندگان و حادثه آفرینان چهارشنبه آخر سال به سرعت پرونده قضایی تشکیل می‌شود همچنین برای سه‌شنبه شب همه نیروهای پلیس بصورت آماده باش کامل در سراسر شهرستان های ۷ گانه استان شامل (ورامین،پاکدشت، قرچک، پیشوا، پردیس، دماوند و فیروزکوه ) در آمادگی کامل برای برقرار نظم و امنیت و برخورد با حادثه آفرینان هستند.

رئیس پلیس شرق استان تهران در خاتمه از مردم خواست تا در صورت مشاهده هرگونه تحرک افراد سودجو و بر هم زنندگان امنیت و ایمنی مردم، موضوع را از طریق سامانه ۱۱۰ به مرکز فوریت های پلیسی اطلاع دهند.

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر