کد خبر: 182272
A

کشف و ضبط ۷ سکه دوره ساسانی در اراک

فرمانده یگان حفاظت اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان مرکزی از کشف و ضبط هفت سکه تاریخی نقره مربوط به دوره ساسانی در شهر اراک خبر داد.

کشف و ضبط ۷ سکه دوره ساسانی در اراک

به گزارش سایت دیده بان ایران؛ سرهنگ مهدی رحیمیان در این باره گفت: در رصد فضای مجازی روز گذشته یک مورد فروش سکه‌های تاریخی کشف شد که پس از انجام امور اطلاعاتی و اطمینان از صحت موضوع با هماهنگی مقام قضایی و همکاری عوامل کلانتری ۱۸ شهرستان اراک نسبت به شناسایی و دستگیری شخص فروشنده اقدام و از وی تعداد  ۷ قطعه سکه نقره کشف و ضبط شد.

وی اضافه کرد: برابر اعلام نظر کارشناسان اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان مرکزی سکه‌های مکشوفه از ارزش تاریخی و فرهنگی برخوردار بوده و مربوط به دوره ساسانی است.

به گزارش ایسنا به نقل از میراث فرهنگی استان مرکزی، رحیمیان افزود: با توجه به اینکه اشیای تاریخی و فرهنگی، مواریث تاریخی بوده و به امانت برای آیندگان در اختیار ما است همه افراد جامعه وظیفه حفاظت و حراست از آن را دارند.

وی از شهروندان خواست در راستای حفاظت از آثار تاریخی هرگونه اخبار و اطلاعات مربوط به افراد سودجو و فرصت‌طلب و حفاری‌های غیرمجاز و هر گونه خرید و فروش اشیای تاریخی را به یگان حفاظت اداره‌کل با شماره ۳۳۲۵۸۰۴۱ اعلام کنند و افزود: و ادامه داد: عزم جدی برای حفاظت از اشیای تاریخی و مبارزه با قاچاق آثار باستانی به‌ عنوان بخشی از سند هویت ملی کشور و استان مرکزی در تمامی حوزه‌های مختلف وجود دارد.

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر