کد خبر: 183102
A

در ایام نوروز برای فرزندانتان وقت بگذارید

ایام نوروز بهترین زمان برای رسیدگی به فرزندان و اهمیت به آنها است.

در ایام نوروز برای فرزندانتان وقت بگذارید

به گزارش سایت دیده بان ایران ؛فاطمه افشارکیا مربی تربیت خانواده گفت:از آنجا که نوروز فرصت مناسبی است برای در کنار هم بودن و آموزش رفتارهای صحیح در تعامل با دیگران، بهترین زمان برای یادگیری والدین برای چگونگی برخورد با کودکان و آموزش به آن‌ها است.

وی با بیان اینکه بهترین رفتارهای والدین با فرزندان در ایام نوروز می‌تواند به اختصاص وقت برای آموزش رفتارهای صحیح ارتباطی و نیز تقویت عزت نفس اشاره کرد، افزود: نوروز زمانی را برای ایجاد محبت بیشتر در بین اعضای خانواده با گذران وقت بیشتر اعضا درکنار هم به خانواده هدیه می‌دهد که این زمان می‌تواند فرصت خوبی برای والدین باشد تا خاطراتی بیاد ماندنی برای فرزندانشان بسازند.

افشارکیا بیان کرد: مهم‌ترین نکات مورد توجه والدین شاغل در ایام نوروز می‌توان به کمتر کار کردن و بیشتر وقت گذراندن با فرزندان اشاره کرد و احترام گذاشتن  والدین به کودکان در جمع‌ها و دورهمی از موارد دیگر است.

این مربی تربیت خانواده افزود: به طور مثال استفاده از الفاظ مناسب برای صدا زدن کودکان در جمع، نحوه رفتار در زمان اشتباه کردن کودک در مهمانی‌ها، عدم تنبیه کودکان در جمع، کاهش رفتارهای دستوری شکننده عزت نفس و استقلال کودکان و.‌.. از مواردی است که والدین باید مدنظر قرار دهند.

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر