کد خبر: 184147
A

پرتاب مواد اشتعالزا به محوطه مقبره استرومردخای در همدان+فیلم

عده ای ناشناس دوشب پیش مواد آتش زا (احتمالا کوکتل مولوتف) به محوطه مقبره استرومردخادی در شهر همدان پرتاب کردند. فیلمی از این اتفاق در فضای مجازی نیز منتشر شده که نشان می دهد چند راکب موتورسوار که چهره آنان مشخص نیست، مقابل مقبره استرومردخای توقف کرده و از موتورسیکلت پیاده و به سمت این مقبره مواد آتش زا یا کوکتل مولوتف پرتاب کردند.

پرتاب مواد اشتعالزا به محوطه مقبره استرومردخای در همدان+فیلم

به گزارش سایت دیده بان ایران؛ عده ای ناشناس شب گذشته مواد آتش زا (احتمالا کوکتل مولوتف) به محوطه مقبره استرومردخادی در شهر همدان پرتاب کردند.

مسلم مخفی فرماندار همدان در این خصوص گفت: این اتفاق بامداد دیروز (سه شنبه ۱۴ فروردین) رخ داد، محوطه این مقبره مجهز به دوربین های مداربسته است و برهمین اساس کار شناسایی عاملان این اتفاق و نیت آنها در دستور کار مراجع انتظامی قرار گرفته است.

حمیدرضا حیدری معاون حوزه میراث اداره کل میراث فرهنگی،گردشگری و صنایع دستی همدان نیز در این ارتباط، اظهار داشت: بدنبال اتفاق بامداد امروز هیچ صدمه ای به بنای مقبره استرومردخای وارد نشده است.

فیلمی از این اتفاق در فضای مجازی نیز منتشر شده که نشان می دهد چند راکب موتورسوار که چهره آنان مشخص نیست، مقابل مقبره استرومردخای توقف کرده و از موتورسیکلت پیاده و به سمت این مقبره مواد آتش زا یا کوکتل مولوتف پرتاب کردند.

استرومردخای مقبره ۲ شخصیت یهودی است و بنای آن در فهرست آثار ملی ایران به ثبت رسیده است.

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر