کد خبر: 151454
A

۱۳ بانک با بیش از ۳۶۶ هزار میلیارد تومان زیان انباشته + اسامی بانکهای زیان ده

طی ۹ماهه نخست امسال قریب به ۴۷ هزار میلیارد تومان به زیان انباشته بانک‌های ایران افزوده شد. ۱۳بانک خصوصی و دولتی بیش از ۳۶۶هزار میلیارد تومان زیان انباشته را به ثبت رسانده‌اند که حدود ۴ برابر اسکناس در دست مردم است

۱۳ بانک با بیش از ۳۶۶ هزار میلیارد تومان زیان انباشته + اسامی بانکهای زیان ده

به گزارش سایت دیده بان ایران؛ طی ۹ماهه نخست امسال قریب به ۴۷ هزار میلیارد تومان به زیان انباشته بانک‌های ایران افزوده شد.

زیان انباشته بانک‌ها که به بیماری مزمن این سیستم تبدیل شده از ابتدای سالجاری نه تنها کاهش نیافته بلکه بیش از ۱۴ درصد نیز به آن افزوده شده تا نتوان پایانی برای نابسامانی‌های اقتصادی کشور متصور شد.

بر اساس آخرین صورت مالی‌های منتشر شده بانک‌های کشور در کدال که اکثر آنها مربوط به پایان آذر ماه امسال است، ۱۳ بانک کشور زیان انباشته را در کارنامه خود به ثبت رسانده‌اند.

از مجموع ۲۹ بانک فعال در بازار پول کشور، ۱۳ بانک خصوصی و دولتی بیش از ۳۶۶ هزار میلیارد تومان زیان انباشته را به ثبت رسانده‌اند که حدود ۴برابر اسکناس در دست مردم است.

بیشترین زیان انباشته مربوط به بانک آینده بوده که مقدار آن در پایان آذر ماه امسال به  بیش از 100 همت رسیده است.

بانک ملی و بانک سرمایه در رتبه‌های بعدی قرار دارند که زیان انباشته آنها در پایان آذر ماه امسال هر کدام به ترتیب به 76 و 46 همت رسیده است.

در این میان کمترین میزان نیز به بانک توسعه تعاون اختصاص دارد؛ زیان انباشته این بانک  در پایان آذر ماه امسال به بیش از 1.2 همت رسیده است.

بانک پارسیان در صدر رشد زیان انباشته

میزان زیان انباشته بانک آینده طی 9ماهه ابتدایی سال جاری بیش از 16 درصد افزایش یافته است.

نکته قابل توجه این است بیشترین افزایش زیان انباشته طی ۹ماهه نخست امسال با رشد ۱۴۷ درصدی مربوط به بانک‌ پارسیان بوده است.

در مقابل هم در بین این ۲۹ بانک، بیشترین سود انباشته مربوط به بانک‌های ملت و پاسارگاد است که هرکدام به ترتیب سود انباشته ۳۶۸ و ۲۱۵ همت را در پایان آذر ماه امسال به ثبت رسانده‌اند.

 

منبع: اکوایران

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر