کد خبر: 154608
A

قیمت طلا و سکه امروز ۱۸ اردیبهشت

امروز قیمت طلا و سکه با نوسان روبرو شد. طی دو روز گذشته روند کاهشی بر بازار طلا و سکه سایه انداخته بود اما با شروع معاملات روز جاری که با ریزش بی‌سابقه بازار سهام و خروج پول از این بازار روبرو بود، بار دیگر نوسانات افزایشی به بازار طلا و سکه بازگشت.

قیمت طلا و سکه امروز  ۱۸ اردیبهشت

به گزارش سایت دیده‌بان ایران؛ قیمت طلا و سکه طی دو روز متوالی گذشته کاهش قیمت داشت. این روند متاثر از اخباری که روانه بازار شد شکل گرفته و منجر به کاهش قیمت در تمام قطعات سکه شده بود. با این حال امروز ورق بازار سهام برگشت و این روند سبب شد بازار طلا و سکه نیز در انتظار ورود پول تازه، نوسانی شود. امروز قیمت دلار هم با اندکی افزایش روبرو بود.

بازار جهانی نیز امروز کار خود را با رشد قیمت انس جهانی طلا آغاز کرد و در حال حاضر هر اونس طلا با قیمت دو هزار و 22 دلار معامله می‌شود. این روند رو به رشد امروز با سقوط بازار سهام همراه شده و بازار طلا و سکه را در کنار بازار ارز به جنب و جوش انداخته است.

کارشناسان اقتصادی معتقدند خرید سکه در بازار، مصرف سوداگرانه دارد و حبابی که قبلا داشته کاهش پیدا کرده است. آنها می‌گویند با توجه به صعود قیمت انس‌ جهانی طلا در هفته گذشته به محدوده ۲۰۰۰ دلاری روند کاهشی قیمت طلا و سکه کند شده است. بر همین اساس امروز نیز با رشد انتظار ورود پول دوباره از بورس به بازار طلا و سکه، قیمت‌ها در این بازار نوسانی شده است.

قیمت طلا و انواع سکه در بازار

امروز دوشنبه اردیبهشت ۱۴۰۲ قیمت سکه امامی با رشد روبرو بود و در لحظه تنظیم این گزارش به قیمت ۳۲ میلیون و 500 هزار تومان رسیده است. سکه بهار اما اندکی نسبت به روز قبل ارزان شد و با قیمت ۲۸ میلیون و 500 هزار تومان معامله می‌شود.

در شروع معاملات دیروز سکه‌های سبک‌تر تغییر قیمتی نداشتند اما در پایان معاملات هر کدام از این قطعات ۲۰۰ هزار تومان ارزان‌تر شدند. این روند کاهشی، نیم‌سکه را به کانال ۱۸ میلیون تومانی برگرداند. امروز اما حرکت قیمت نیم‌سکه اندکی رو به بالاست و در حال حاضر به قیمت 18 میلیون و 850 هزار تومان رسیده است.

دیروز ربع سکه با رقم ۱۲ میلیون تومان مبادله می‌شد و سکه گرمی به کف کانال هفت میلیون تومانی رسیده بود. این دو قطعه اما امروز با افت مواجه شدند به نحوی که در حال حاضر قیمت ربع سکه به 11 میلیون و 950 هزار تومان و قیمت سکه گرمی به 6 میلیون و 900 هزار تومان رسیده است.

قیمت طلا نیز که دیروز کاهشی بود امروز با نوسانات عمدتا افزایشی روبروست. هر مثقال طلا اکنون با رشد به قیمت ١١ میلیون و 513 هزار تومان رسیده است. هر گرم طلای ۱۸ عیار نیز با قیمت دو میلیون و 632 هزار تومان مبادله می‌شود.

منبع: تجارت نیوز

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر