کد خبر: 174565
A

دام زنده گران شد/ قیمت جدید دام زنده را ببینید

مدیرعامل اتحادیه مرکزی دام سبک کشور گفت: در ۱۰ روز اخیر مولفه های تولید دام زنده سبک تغییراتی نداشته است و بنابراین به نظر می‌رسد برخی خودشان به صورت مصنوعی قیمت‌ها را افزایش داده‌اند.

دام زنده گران شد/ قیمت جدید دام زنده را ببینید

به گزارش سایت دیده بان ایران ؛افشین صدر دادرس در پاسخ به این اینکه قیمت دام در هفته‌های اخیر نوساناتی داشته‌است یا خیر، گفت: حدود ۱۰ روزی می ‌شود که قیمت دام زنده سبک افزایش یافته و از ۲۱۰ هزار تومان در هر کیلو به ۲۵۰ هزار تومان رسیده است.

وی ادامه داد: چون افزایش تقاضایی در بازار اتفاق نیفتاده این سوال برای ما نیز پیش آمد که علت این افزایش قیمت چیست و چرا به یکباره قیمت دام زنده ۴۰ هزار تومان بیشتر شد در حالی که هیچ یک از مولفه‌های تولید در این ۱۰ روز دستخوش تغییر نشده است.

مدیرعامل اتحادیه مرکزی دام سبک کشور اضافه کرد: از آن طرف گفته شده که مقادیر زیادی دام از مرزهای جنوبی در حال ورود به کشور است. گفته می‌شود این دام‌ها از استرالیا و نیوزلند وارد چابهار شده برخی ترخیص و بخشی نیز در راه است.

وی همچنین تصریح کرد: به نظر می‌رسد که بازارسازی اتفاق افتاده تا واردات دام زنده و گوشت توجیه داشته باشد. به عبارت دیگر به نظر می‌رسد برخی به صورت مصنوعی قیمت‌ها را افزایش داده‌اند تا بتوانند واردات را ادامه دهند.

دادرس در پاسخ به این سوال که آیا افزایش قیمت دام به نفع تولیدکننده نیست، گفت: شاید در کوتاه مدت این افزایش قیمت به نفع تولیدکننده باشد اما واردات بدون محدودیت قطعا به تولید داخل آسیب می‌زند و دام داخلی خریداری نخواهد داشت. علاوه براین واردات بی حد و مرز موجب اختلال نژادهای گوسفند ایرانی می شود که خاص سرزمین ایران است و در هیچ کجای دیگری از دنیا نظیر ندارند و به عبارتی میراث کشور محسوب می‌شوند.

 

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

ارسال نظر