کد خبر: 175775
A

توافق با هند بر سر توسعه بندر چابهار

طبق مذاکره‌ای میان وزیر راه و شهرسازی با وزیر امور خارجه هند توافق نهایی با این کشور برای توسعه بندر چابهار صورت گرفت.

توافق با هند بر سر توسعه بندر چابهار

به گزارش سایت دیده‌بان ایران؛ امروز دوشنبه ۲۵ دی‌ماه طی دیدار و مذاکره‌ای مهرداد بذرپاش، وزیر راه و شهرسازی، با سوبرامانیام جایشنکار، وزیر امور خارجه هند، ضمن مذاکره درباره اقدامات گذشته برای تجهیز بندر چابهار، در باب توسعه این بندر توافق نهایی صورت گرفت. 

وزیر راه و شهرسازی در این دیدار با پیشنهاد تشکیل کمیته مشترک حمل ونقل برای گسترش همکاری‌ها بین ۲ طرف بیان کرد: تشکیل این کمیته کاری موجب فعال شدن ظرفیت‌های ترانزیت و استفاده از کریدور شمال‌-جنوب خواهد شد. 

در این دیدار سوبرامانیام جایشنکار، وزیر امور خارجه هند بر آمادگی این کشور برای سرمایه‌گذاری‌های جدید در حوزه‌های حمل ونقل و ترانزیت در ایران تاکید کرد و از مهرداد بذرپاش برای سفر به هند دعوت کرد.

یکی از برنامه‌های توسعه‌ای دولت در بندر چابهار، توسعه فاز دوم بندر شهید بهشتی و تامین تجهیزات راهبردی برای ارتقای ظرفیت تخلیه و بارگیری است.

در حال حاضر احداث زیرساخت‌های فاز اول بندر شهید بهشتی چابهار به اتمام رسیده و تجهیزات بندری آن در حال تکمیل است. 

پنجم دی‌ماه امسال نیز مهرداد بذرپاش، وزیر راه و شهرسازی در سفر به استان سیستان و بلوچستان، ضمن بازدید از زیرساخت‌ها، تجهیزات بندری و دریایی و پروژه‌های لجستیکی بندر چابهار، دستور آغاز عملیات اجرایی ۵ پروژه بزرگ سرمایه گذاری بخش خصوصی با اعتبار ۴۰ هزار میلیارد ریال در بندر چابهار را صادر کرد.

منبع: پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر