کد خبر: 176619
A

ادامه عبور هواپیماهای پاکستانی از حریم امن هوایی ایران

رسانه‌های پاکستانی امروز اعلام کردند همزمان با تحولات مثبت در روابط دیپلماتیک تهران و اسلام‌آباد، عبور هواپیماهای پاکستانی از حریم هوایی ایران بدون وقفه ادامه دارد.

ادامه عبور هواپیماهای پاکستانی از حریم امن هوایی ایران

به گزارش سایت دیده‌بان ایران؛ پس از رخدادهای اخیر مرزی برخی از رسانه‌های پاکستانی مدعی شدند که سازمان هوانوردی غیرنظامی این کشور از شرکت‌های هواپیمایی داخلی خود خواست تا به اصطلاح برای ایمنی مسیر ایران را برای رسیدن به مقصد انتخاب نکنند.

در عین حال، سازمان هوانوردی غیرنظامیان پاکستان ضمن رد هرگونه هشدار ویژه به شرکت‌های هواپیمایی پاکستانی اعلام کرد که ما صرفا رفت‌وآمد پروازهای خارجی به ویژه از حریم هوایی ایران را رصد می‌کنیم.

رسانه‌های پاکستانی امروز اعلام کردند که با توجه به تحولات مثبت در روابط دیپلماتیک با ایران عبور هواپیماهای پاکستانی از حریم هوایی ایران بدون هیچ وقفه‌ای ادامه دارد.

شبکه‌های خبری پاکستان نیز گزارش دادند که پروازهای مستقیم از مبدا اسلام‌آباد، کراچی و لاهور به مقصد آسیای غربی، آسیای میانه به ویژه کشورهای حوزه خلیج فارس با عبور از حریم هوایی ایران به مقصد رسیدند.

روز گذشته روابط عمومی دفتر سخنگوی وزارت امور خارجه پاکستان اعلام کرد، طبق توافق صورت گرفته پس از گفت‌وگوی اخیر تلفنی میان جلیل عباس جیلانی وزیر امور خارجه پاکستان و حسین امیرعبداللهیان همتای ایرانی وی، سفیران دو کشور روز جمعه ۲۶ ژانویه (۶ بهمن) به محل ماموریت خود باز می‌گردند.

در این بیانیه آمده است: به دعوت وزیر امور خارجه پاکستان، حسین امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی، روز دوشنبه ۲۹ ژانویه (۹ بهمن) سفر رسمی به پاکستان خواهد داشت.

منبع: ایرنا

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر