کد خبر: 177627
A

درآمد میلیارد دلاری ترکیه از گردشگری

تنها در سه ماهه گذشته، درآمد ترکیه از گردشگری با ۶.۸ درصد افزایش به ۱۲.۲۷ میلیارد دلار و تعداد بازدیدکنندگان به ۱۲.۴ میلیون نفر رسید.

درآمد میلیارد دلاری ترکیه از گردشگری

به گزارش سایت دیده‌بان ایران؛ موسسه آمار ترکیه (TurkStat) فاش کرد که درآمد گردشگری ترکیه در سال ۲۰۲۳ به ۵۴.۳ میلیارد دلار رسیده که نسبت به مدت مشابه سال قبلش ۱۶.۹ درصد افزایش داشته است.

بر اساس اداره آمار ترکیه، تعداد کل بازدیدکنندگان، از جمله شهروندان ترک مقیم خارج از کشور، در سال ۲۰۲۳ به ۵۷ میلیون نفر رسید که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱۱.۱ درصد افزایش ثبت کرده است.
 
سال گذشته، در حالی که ۶۷.۶ درصد از گردشگران عمدتا برای سفر، سرگرمی، فعالیت‌های ورزشی و فرهنگی از ترکیه دیدن کردند، ۶۷.۴ درصد از شهروندان ترکیه‌ای که در خارج از کشور زندگی می‌کنند نیز برای دیدن اقوام و دوستان خود به ترکیه سفر کردند.
 
تنها در سه ماهه گذشته، درآمد گردشگری با ۶.۸ درصد افزایش به ۱۲.۲۷ میلیارد دلار و تعداد بازدیدکنندگان به ۱۲.۴ میلیون نفر رسید که ۴.۱ درصد نسبت به فصل مشابه در سال ۲۰۲۲ افزایش یافته است.
 
بیزنس نوشت در سال گذشته تعداد بازدیدکنندگان ترکیه از کشور‌های خارجی با ۵۲.۳ درصد افزایش به ۱۱.۰۶ میلیون نفر رسید در حالی که میانگین هزینه سرانه ۶۳۹ دلار بود.

منبع: ایسنا
 

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر