کد خبر: 180661
A

چراغ سبز ویژه بانک مرکزی به بانک مسکن/ مجوز استقراض ۱۰ هزار میلیارد تومانی صادر شد

بانک مسکن بر اساس مصوبه هیات عامل بانک مرکزی توانست ۱۰ همت خط اعتبار ی از بانک مرکزی دریافت کند که نرخ سود آن ۱۰ درصد است.

چراغ سبز ویژه بانک مرکزی به بانک مسکن/ مجوز استقراض ۱۰ هزار میلیارد تومانی صادر شد

به گزارش سایت دیده‌بان ایران؛ بانک مسکن نیز به جمع دریافت‌کنندگان خط اعتباری از بانک مرکزی اضافه شد.

تازه‌ترین گزارش منتشر شده از سوی بانک مرکزی نشان می‌دهد طی ۱۱ ماهه نخست امسال بیش از ۱۷۸ همت خط اعتباری به ۶ بانک دولتی و دو بانک غیردولتی شامل بانک کشاورزی، سپه، تجارت، صادرات، رفاه کارگران، ملی، صنعت و معدن و مسکن پرداخت شده است.

مهم‌ترین علت استقراض و اضافه برداشت بانک‌ها از بانک مرکزی در جهت رفع ناترازی و کسری نقدینگی است، میزان این استقراض در سال گذشته به سطحی رسید که در بودجه ۱۴۰۲، بانک مرکزی موظف شد به صورت ماهانه میزان مانده خط اعتباری پرداخت شده به بانک‌ها را افشا و برای عموم منتشر کند.

از خرداد ماه امسال پرداخت خطوط اعتباری از سوی بانک مرکزی به بانک‌ها آغاز شده و هشت بانک کشور تا پایان بهمن ماه توانسته‌اند از بانک مرکزی استقراض کنند. آمارها نشان می‌دهد طی ماه‌های مرداد، آذر و دی ماه هیچ خط اعتباری به بانک‌ها داده نشده اما در بهمن ماه پرداخت خطوط مجدد از سر گرفته شده است.

بیشترین میزان پرداخت خط اعتباری از ابتدای سال جاری مربوط به تیر ماه امسال بوده، به طوری که طی این ماه بانک‌ها بیش از ۱۰۳ همت خط اعتباری از بانک مرکزی دریافت کردند

منبع: اکوایران

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر