کد خبر: 182648
A

ایران خودرو زمان قطعی خداحافظی با پژو پارس را اعلام کرد

پژو پارس در پایان بهار ۱۴۰۲ از خط تولید ایران خودرو خارج و روانه موزه خواهد شد.

ایران خودرو زمان قطعی خداحافظی با پژو پارس را اعلام کرد

به گزارش سایت دیده بان ایران؛ ایران خودرو کم کم خود را آماده می‌کند تا پژو پارس را به موزه بفرستد.

پژو پارس در پایان بهار ۱۴۰۲ از خط تولید ایران خودرو خارج و روانه موزه خواهد شد

آبی‌های جاده مخصوص در اطلاعیه اعلام کردند شرایط تولید پژو پارس را برای بهار ۱۴۰۳ مهیا کردند.

آن طور که ایران خودرو در اطلاعیه خود آورده است با مساعدت‌های به عمل آمده این محصول محبوب ایران خودرو در بهار ۱۴۰۳ نیز در خطوط تولید حاضر خواهد بود.

 

به نظر می‌رسد منظور مدیران ایران خودرو درباره مساعدت‌های صورت گرفته موافقت سازرمان ملی استاندارد با تداوم تولید پژو پارس باشد.

پیش‌تر مدیران ارشد سازمان ملی استاندارد از امکان تولید پژو پارس تا پایان سال ۱۴۰۲ خبر داده بودند.

اما به نظر می‌رسد با توجه به تعهدات معوق ایران خودرو به متقاضیان پژو پارس که در سامانه یکپارچه نسبت به نام نویسی برای این خودرو اقدام کرده اند، مدیران ایران خودرو و همچنین سازمان ملی استاندارد به توافق رسیدند تا تولید این محصول پُرطرفدار تا پایان بهار ۱۴۰۳ ادامه داشته باشد.

همچنین ایران خودرویی‌ها در اطلاعیه خود تاکید کرده اند که روند سفارش گذاری قطعات مورد نیاز برای تولید پژو پارس را نهایی کرده و این خودرو در بهار سال آینده با حداکثر ظرفیت ممکن تولید خواهد شد.

با توجه به بازه تعیین شده سه ماهه برای تولید پژو پارس از سوی ایران خودرو پیش بینی می‌شود این آخرین فرصت تولید پژو پارس خواهد بود و بعد از این ثبت نام کنندگان باید نسبت به تحویل گرفتن خودروی جایگزین اقدام کنند.

شنیده‌ها می‌گویند ایران خودرویی‌ها تا زمستان ۱۴۰۳ نسبت به پژو پارس تعهد دارند بنابراین بعید است بتوانند به تمام تعهدات خود در ارتباط با این محصول پُرطرفدار پاسخ دهند.

تنها نکته‌ای که ایران خودرویی‌ها به آن اشاره نکرده اند این است که قرار است پژو پارس‌های تولیدی در بهار ۱۴۰۳ با چه قیمتی در دسترس متقاضیان قرار گیرد؟

این احتمال وجود دارد که خودروسازان بتوانند در سه ماهه ابتدایی سال آینده نسبت به بروز رسانی مجوز قیمتی خود اقدام کرده و ایران خودرویی‌ها نیز بتوانند برای پژو پارس‌های تولید شده در بهار آینده قیمت جدید دریافت کنند و این خودروی پُرطرفدار را با قیمت‌های جدید روانه بازار کنند.

باید منتظر ماند و دید که در نهایت آبی‌های جاده مخصوص چند دستگاه پژو پارس را در فرصت سه ماهه بهار تولید و برای متقاضیان فاکتور می‌کنند.

 
 

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر