کد خبر: 161930
A

معرفی انواع برند های ایرانی سینی یکبار مصرف دندانپزشکی + مقایسه

برای نظم دهی و یکپارچه نمودن ابزار و مواد دندانپزشکی از سینی های دندانپزشکی استفاده می شود.امروز درباره برند های ایرانی این محصول صحبت می کنیم.

معرفی انواع برند های ایرانی سینی یکبار مصرف دندانپزشکی + مقایسه

به گزارش سایت دیده‌بان ایران؛ چکیده: برای نظم دهی و یکپارچه نمودن ابزار و مواد دندانپزشکی از سینی های دندانپزشکی استفاده می شود.امروز درباره برند های ایرانی این محصول صحبت می کنیم.

برای نظم دهی و یکپارچه نمودن ابزار و مواد دندانپزشکی از سینی های دندانپزشکی استفاده می شود. استفاده از این سینی ها علاوه بر این که می توانند لوازم مصرفی را به حالت استریل نگهداری کنند، در حین درمان نیز لوازم مورد نیاز دندانپزشک را به صورت یکجا در دسترس وی قرار می دهند. با توجه به این که روز به روز ضرورت استفاده از چنین وسایلی بیشتر نمود پیدا می کند، بر میزان مصرف آنها نیز افزوده می گردد.

چرا سینی یکبار مصرف بهتر است؟

ضدعفونی کردن سینی های فلزی چند بار مصرف مستلزم صرف زمان و هزینه است. لکن در لوازم یکبار مصرف این پروسه وجود ندارد و مسائل بهداشتی نیز با قوت بیشتری رعایت می گردد. به همین دلیل است که امروزه سینی های پلاستیکی یکبار مصرف جایگزین سینی های فلزی شده اند. 

در صورت استفاده از سینی های یکبار مصرف می توانید برای هر بیمار از سینی مجزایی استفاده کنید و در پایان پروسه درمان، آن را دور بیاندازید. این موضوع با توجه به قیمت ناچیز سینی های یکبار، مصرف مقرون به صرفه نیز می باشد و توجیه اقتصادی دارد.

ویژگی سینی یکبار مصرف دندانپزشکی

سینی های یکبار مصرفی که در مراکز دندانپزشکی مورد استفاده قرار می گیرند ویژگی های متعددی دارند که استفاده از آنها را کاملا به لحاظ اقتصادی و پزشکی توجیه می نماید. این ویژگی ها عبارتند از:

 1. مقاومت زیاد در برابر ضربه: استحکام این سینی ها متناسب با کارایی آنها است به طوری که در برابر رطوبت، ضربه و آب خراب نمی شوند.
 2. مقاوم در برابر خردشدگی: سینی های یکبار مصرف دندانپزشکی در برابر خرد شدن و شکستگی مقاوم هستند.
 3. دارای تنوع رنگ: می توانید آنها را در رنگ هایی از جمله سبز، سفید، زرد و ... تهیه کنید. 
 4. طراح متناسب: طراحی و جداسازی فضای سینی کاملا مناسب کارهای دندانپزشکی است و می تواند نیاز دندانپزشک را رفع نماید.
 5. سبکی: سینی های یکبار مصرف وزن بسیار سبکی دارند که کاربری و حمل آنها را آسان نموده است.

استفاده از سینی های یکبار مصرف دندانپزشکی چه مزایایی دارد؟

در صورت استفاده از سینی های فلزی لازم است پس از هر بار استفاده، سینی را کاملا ضدعفونی کنید و یا باید از رول کف سینی برای پوشش کف سینی استفاده کنید. اگر در این کار دقت کافی نداشته باشید ممکن است آلودگی ها از فردی به فرد دیگر انتقال یابند. علاوه بر این برای ضدعفونی کردن سینی های چند بار مصرف باید زمان زیادی صرف کنید. 

این در حالی است که استفاده از سینی های یکبار مصرف دیگر چنین مشکلاتی را ندارد و می توان گفت از نظر اقتصادی نیز قابل توجیه هستند.

انواع برندهای ایرانی سینی یکبار مصرف دندانپزشکی

در ایران برندهای مختلفی سینی های یکبار مصرف دندانپزشکی تولید می کنند که به همین دلیل این محصولات با قیمت های متفاوتی به فروش می رسند. محصولات هر برند ممکن است به لحاظ کیفیت با محصولات برندهای دیگر متفاوت باشند و این مساله دلیل اصلی تفاوت قیمت آنها می باشد. 

خریداران سینی های یکبار مصرف باید برندهای مختلف را بررسی کنند تا بتوانند جنس مرغوب و با کیفیتی را خریداری کنند. بیشتر تولیدات ایرانی جنس مناسب و مرغوبی دارند و می توانید با خیال راحت خرید سینی دندانپزشکی را برای خود انجام دهید؛ زیرا در مقایسه با انواع خارجی اقتصادی تر هستند. سینی های یکبار مصرف ایرانی نسبت به سینی های چند بار مصرف از مزایای بسیاری از قبیل سهولت در نگهداری، قیمت ارزان و عدم انتقال میکروب ها و بیماری ها برخوردار هستند.

برخی از برندهای پر فروش ایرانی عبارتند از:

 • برند 37 درجه: سینی های ساخت این برند دارای تاییدیه و استاندارد از وزارت درمان و آموزش پزشکی است. تولیدات این برند ایرانی سبک و اقتصادی هستند و به سادگی می توانید به جای سینی های فلزی از آنها استفاده کنید.
 • برند دکتر وست: این برند ایرانی سینی های یکبار مصرف خود را در وزن ها و بسته بندی های مختلفی ارائه می کند. ماده اولیه این سینی ها پلی اتیلن بوده و کیفیت آنها بسیار مناسب است.
 • برند زلال: شرکت زلال طب شیمی از جمله شرکت های ایرانی است که با استفاده از فناوری پیشرفته و مواد اولیه مرغوب و با کیفیت تولیدات بسیار مناسبی ارائه می دهد. همه تولیدات این شرکت دارای استانداردهای بین المللی ایزو بوده و نشان CE دارند. برخورداری از این استانداردها نشان دهنده کیفیت بالا به همراه رعایت موارد ایمنی و بهداشتی در فرایند تولید می باشد.
 • برند رازدنت: استفاده از سینی های یکبار مصرف رازدنت راحتی بیشتری به همراه خواهد داشت ضمن این که می تواند به نیاز شما به عنوان وسیله ای برای نگهداری استریل لوازم حین پروسه درمان پاسخ دهد.
 • برند SAM: سینی های یکبار مصرف SAM نیز از دیگر محصولات پر فروش ایرانی است که از مواد اولیه با کیفیت برای تهیه و تولید آنها استفاده می شود تا بخشی از نیاز بازارهای داخلی را بر طرف کند.

و ...

مقایسه چند برند ایرانی تولیدکننده سینی یکبار مصرف دندانپزشکی

در این قسمت چند مورد از پر فروش ترین و بهترین برندهای ایرانی که در حوزه تولید سینی های یکبار مصرف دندانپزشکی فعالیت دارند را در یک جدول از لحاظ قیمت و کیفیت شان مقایسه می کنیم:

 

برند

قیمت

کیفیت

سینی های یکبار مصرف ایرانی زلال

ارزان

خوب

سینی های یکبار مصرف ایرانی دکتر وست

متوسط

خوب

سینی های یکبار مصرف ایرانی 37 درجه

متوسط

عالی

سینی های یکبار مصرف ایرانی سورنا دنتال

گران

عالی

سینی های یکبار مصرف ایرانی رازدنت

گران

عالی

همان طور که در جدول بالا مشاهده می کنید سینی های یکبار مصرف ایرانی نیز در محدوده قیمتی متفاوتی از ارزان ترین تا گران ترین به فروش می رسند. قیمت گذاری بر اساس کیفیت و میزان مرغوبیت محصولات تعیین می گردد. البته بهتر است بدانید که اغلب سینی های ایرانی کیفیت خوب و یا عالی دارند. شما می توانید با توجه به نیازتان و بودجه ای که در اختیار دارید، بهترین سینی را انتخاب کنید. 

عوامل موثر در انتخاب سینی یک بار مصرف دندانپزشکی ایرانی

در ادامه مقاله سعی می کنیم تا به اصلی ترین و مهمترین مواردی که لازم است در زمان انتخاب سینی به آنها توجه کنید اشاره می کنیم:

 1. سایز سینی: بهتر است سینی ای را که انتخاب می کنید از اندازه کافی برای قرار دادن تجهیزات و ابزارها برخوردار باشد. این موضوع در کارایی بیشتر سینی بسیار مهم و تاثیرگذار خواهد بود.
 2. شکل سینی: سینی های یکبار مصرف در اشکال مختلفی در بازار موجود هستند. لازم است شکلی از آنها را انتخاب کنید که برای کاربری شما مناسب باشد. برای مثال انتخاب مدلی که دارای دیواره های بلند باشد برای مواقعی که در جراحی ها استفاده می کنید، می تواند از افتادن لوازم جلوگیری کند.
 3. جنس سینی: سینی های دندانپزشکی در دو نوع فلزی و یکبار مصرف پلاستیکی در بازار موجود هستند. در بین این دو مدل توصیه می شود از انواع یکبار مصرف خریداری کنید زیرا علاوه بر قیمت ارزانی که دارند، وزن کمتری نیز دارند. 
 4. قیمت سینی: قیمت سینی های یکبار مصرف ایرانی متغیر است و بر اساس کیفیت محصول تعیین می گردد. توصیه می کنیم کیفیت را ارجح تر از قیمت در نظر بگیرید. در غیر این صورت سینی بی کیفیت ارزش خرید و صرف هزینه را نخواهد داشت.

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر