کد خبر: 172270
A

پولدارترین جوان ایرانی کیست؟

ایران به دلیل داشتن ذخایر نفت زیادی که دارد، بسیار معروف است. همه این موضوع را می‌دانند که فروش نفت یکی از اصلی‌ترین منابع کسب درآمد ایران است. اما نکته بسیار جالب و حائز اهمیت این است که ثروتمند ترین افراد توانسته‌اند ثروت‌های افسانه‌ای خود را از شیوه‌هایی بسیار متفاوت‌تر و فراتر از فروش طلای سیاه به دست آورند.

پولدارترین جوان ایرانی کیست؟

به گزارش سایت دیده بان ایران؛ ایران به دلیل داشتن ذخایر نفت زیادی که دارد، بسیار معروف است. همه این موضوع را می‌دانند که فروش نفت یکی از اصلی‌ترین منابع کسب درآمد ایران است. اما نکته بسیار جالب و حائز اهمیت این است که ثروتمند ترین افراد توانسته‌اند ثروت‌های افسانه‌ای خود را از شیوه‌هایی بسیار متفاوت‌تر و فراتر از فروش طلای سیاه به دست آورند.

در حقیقت بیشتر ثروتمندان ایران موفق و سرشناس، کارآفرینانی هستند که باعث اشتغال عده کثیری از مردم در سطح کشور و یا خارج از کشور  شده اند. ما در این مقاله قرار است تا شما را با ثرونمد ترین جوان ایرانی شاغل در خارج ار کشور آشنا کنیم .

فرزاد وجیهی  فردی که نه‌تنها در فارکس بلکه در زمینه معاملات و سرمایه‌گزاری های بازارهای بین‌المللی، بانکی، املاک، مستغلات به ثروت هنگفتی دست یافته است.

فرزاد وجیهی متولد 1367 در ایران  و اهواز زندگی کرد، مدرسه رفت. دیپلمش را گرفت. عین همه ما دغدغه‌های کنکور و سربازی و نبودن شرایط مطلوب ورود به شغل موردعلاقه‌اش را پشت سر گذاشت.

برای شروع، وارد کسب‌وکار خانوادگی‌شان در اهواز شد.

تجارت خودروهای سبک و سنگین؛ مسیر این بیزینس با توجه به شرایط اقتصادی آن دوران خیلی خوب پیش نرفت.

ولی او عادت نداشت خودش را وابسته به یک مسیر کند یا در جا بزند، ذهنش به‌سوی افق‌های متفاوتی پر می‌کشید که خیلی دورتر از جریان فکری همسالان و هم‌دوره‌هایش بود.

سپس شروع به سرمایه گذاری در بازارهای مالی کرد، خرید و فروش طلا و دلار. این مرحله برایش پر از تجربه بود و یادگیری، طعم اولین شکست و اولین پیروزی در معاملات را آنجا و همان زمان چشید، اما دست از تلاش نکشید و پیش رفت.

علامت سؤالی در ذهنش بود که تا رسیدن به جواب، دریای اندیشه‌اش را متلاطم کرده بود. یک سؤال شاید خیلی ساده اما عمیق:

-چه کسی قیمت‌های بازار را تعیین می‌کند؟

این سؤال مسیر حرکت و آینده‌ای او را دگرگون کرد.آن‌قدر پیش رفت، تا خود در ردیف تعیین‌کنندگان قیمت بازار قرار گرفت.

بین سال های 1393 تا 1398 در بازار های داخلی طلا ، دلار و سکه ایران فعالیت گسترده ای داشت،اتاق های سرمایه گذاری راه اندازی و سرمایه گذاری های کلانی کرد و سپس وارد بازار های بین‌المللی شد. وی فعالیت مالی خود را از اهوازآغاز کرد و سپس ،تهران ، استانبول ، استکهلم و اکنون ساکن لندن است. در1386 ازدواج کرد که حاصل این ازدواج فرزند پسری 10 ساله به نام آرون است .

وجیهی با حجم بسیار بالای معاملات روزانه ۱۰ میلیون دلارنه‌تنها به‌عنوان برترین تریدر ایرانی میباشد، دارایی او سه و نیم میلیارد دلار تخمین زده اند که او را  در میان ثروتمند ترین های  دنیا نیز جای داده است.وی در سایت معروف و معتبر MQL هم‌ردیف برترین تریدرهای جهان قرارگرفته است، و موجودی حساب معاملاتی متصل به وب‌سایت ام کیو ال و نیز اطلاعات حساب معاملاتی‌اش موردتوجه قرارگرفته است.

وی بعد از مشکلاتی که با دولت ایران پیدا کرد اسم هیچ کدام از شرکت ها و دارایی ها خود را عمومی اعلام نکرده است و فقط شرکت ارون گروپس را که قبل از به مشکل خوردن در داخل کشور را عمومی اعلام کردند در حال حاضر نیز شرکت آرون گروپس به واسطه فرزاد وجیهی به یک شهرت بین المللی رسیده است.

فرزاد وجیهی با راه اندازی صرافی و معاملات آنلاین طلا در ایران به شهرت رسیده. اما واقعیت این است که هیچ آمار دقیقی از ثروت او منتشر نشده در حالی که شرکت و املاک زیادی دارد که در کشورهای مختلف پراکنده هستند و ارزش آن تاکنون محاسبه و رسانه ای نشده اند.وی هم اکنون در معاملات فارکس و بورس های بین المللی فعالیت دارد، به طوری که گفته می شود سودهای میلیاردی به جیب می زند ، به همین دلیل به طور قطع ثروتمندترین جوان ایرانی می باشد.

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

ارسال نظر