کد خبر: 162329
A

وزیر سابق امور خارجه پاکستان بازداشت شد

«شاه محمود قریشی» وزیر سابق امور خارجه پاکستان و نایب رئیس حزب تحریک انصاف در اسلام‌آباد بازداشت شد.

وزیر سابق امور خارجه پاکستان بازداشت شد

به گزارش سایت دیده بان ایران؛ «شاه محمود قریشی» وزیر سابق امور خارجه پاکستان و نایب رئیس حزب تحریک انصاف در اسلام‌آباد بازداشت شد.

قریشی که نفر دوم حزب عمران‌خان نخست وزیر برکنار شده این کشور محسوب می‌شود، ساعاتی پس از کنفرانس مطبوعاتی امروز خود در اسلام‌آباد بازداشت شد. این دومین باری است که قریشی طی سه ماه گذشته توسط نهادهای امنیتی بازداشت می‌شود.

ماموران سازمان تحقیقات ملی پاکستان اقدام به بازدشت وزیر سابق امور خارجه این کشور کرده و گفته می‌شود این بازداشت مرتبط با پرونده افشای نامه محرمانه‌ای است که به ادعای عمران‌خان بخشی از فشار آمریکا در سرنگونی حکومت عمران‌خان در سال ۲۰۲۲ است.

براساس افشاسازی انجام شده، دو مقام وزارت امور خارجه آمریکا در دیدار با سفیر اسلام‌آباد در واشنگتن، پاکستان را تشویق به برکناری عمران خان از سمت نخست وزیری به دلیل اعلام بی طرفی در جنگ اوکراین کردند.

نائب رئیس حزب تحریک انصاف پاکستان ۲۱ اردیبهشت امسال نیز درپی بازداشت جنجالی عمران‌خان به اتهام تحریک مردم به اغتشاش بازداشت و پس از یک ماه و نیم با قرار وثیقه آزاد شد.

عمران‌خان رهبر حزب تحریک انصاف پاکستان چهاردهم مردادماه امسال پس از حکم قاضی دادگاه مبارزه با اختلاس مبنی بر مجرم شناخته شدن در پرونده فساد مالی به تحمل ۳ سال حبس و سلب صلاحیت از مناصب دولتی و سیاسی، بازداشت و روانه زندان شد.

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر