کد خبر: 162809
A
لوکاشنکو:

به پریگوژین ۲ بار هشدار داده بودم که مراقب خودش باشد

شبکه خبری سی.ان.ان، الکساندر لوکاشنکو، رئیس جمهوری بلاروس گفت: اولین بار زمانی بود که با یوگنی پریگوژین، رئیس گروه واگنر تماس گرفتم و مذاکرات در حال انجام بود و آنها به سمت مسکو می‌رفتند. به او گفتم یوگنی، می‌دانی مردمت را عذاب می‌دهی و خودت را هم از بین می‌بری؟ و او که تازه از جبهه نبرد بازگشته بود، گفت: به هر حال من می‌میرم!

به پریگوژین ۲ بار هشدار داده بودم که مراقب خودش باشد

به گزارش سایت دیده بان ایران به نقل از شبکه خبری سی.ان.ان، الکساندر لوکاشنکو، رئیس جمهوری بلاروس گفت: اولین بار زمانی بود که با یوگنی پریگوژین، رئیس گروه واگنر تماس گرفتم و مذاکرات در حال انجام بود و آنها به سمت مسکو می‌رفتند. به او گفتم یوگنی، می‌دانی مردمت را عذاب می‌دهی و خودت را هم از بین می‌بری؟ و او که تازه از جبهه نبرد بازگشته بود، گفت: به هر حال من می‌میرم!

لوکاشنکو افزود: بار دوم زمانی بود که پریگوژین و دیمیتری اوتکین، یکی از اعضای برجسته واگنر، برای دیدن من آمده بودند و من به آنها هشدار دادم که مراقب باشند؛ لوکاشنکو زمان برگزاری این دیدار را اعلام نکرد.

رئیس‌جمهوری بلاروس ادامه داد، به پریگوژین پیشنهاد دادم که می‌تواند با ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه صحبت کند و اگر به دنبال امنیت خودش است، آن را در بلاروس کاملا تضمین کند.

سقوط هواپیمای حامل پریگوژین و دیگر اعضای گروه واگنر دو ماه پس از آن اتفاق افتاد که رئیس گروه مذکور یک شورش علیه مسکو به راه انداخت که به چالشی غیرمنتظره برای پوتین تبدیل شد.

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر