کد خبر: 163636
A

معرفی سفیر جدید آمریکا در اسرائیل؛ وزیر خزانه‌داری اوباما به بیت‌المقدس می‌رود

جو بایدن، رئیس‌جمهوری آمریکا روز سه‌شنبه جک لو، وزیر خزانه‌داری پیشین را به عنوان سفیر این کشور در اسرائیل معرفی کرد.

معرفی سفیر جدید آمریکا در اسرائیل؛ وزیر خزانه‌داری اوباما به بیت‌المقدس می‌رود

به گزارش سایت دیده بان ایران؛ جو بایدن، رئیس‌جمهوری آمریکا روز سه‌شنبه جک لو، وزیر خزانه‌داری پیشین را به عنوان سفیر این کشور در اسرائیل معرفی کرد.

آقای لو که یک یهودی ارتدوکس است، یکی از بازیگران کهنه‌کار در عرصه سیاست آمریکا به شمار می‌رود که همواره روابط خوبی با تل‌آویو داشته است. معرفی لو از آن‌جهت اهمیت دارد که جو بایدن تلاش دارد زمینه توافق تاریخی میان اسرائیل و عربستان سعودی را برای برقراری روابط میان دو کشور هموار سازد. 

لو برای انتصاب به عنوان سفیر جدید آمریکا در اسرائیل به تایید مجلس سنا احتیاج دارد، جایی که دموکرات‌ها اکثریت را در اختیار دارند و این می‌تواند زمینه را برای تایید او فراهم سازد. 

در بیانیه رسمی کاخ سفید با اشاره به سوابق جک لو، آمده است که این سیاستمدار در دولت‌های دموکرات متوالی حضور داشته و سابقه روشن و موفقی از خود بر جای گذاشته است. 

جک لو در کابینه باراک اوباما به عنوان وزیر خزانه‌داری و پیش از آن هم مسئولیت‌های دیگری چون رئیس کارکنان کاخ سفید، رئیس دفتر مدیریت و بودجه و همچنین معاون وزیر خارجه در دوران هیلاری کلینتون برعهده داشته است. 

لو جانشین توماس نایدس، یکی دیگر از فعالان سیاسی کهنه کار دموکرات خواهد شد که اظهار نظرهای صریح او در مورد اصلاحات قضایی نتانیاهو خبرساز شده بود. 

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر