کد خبر: 163708
A

ناتو: پیشروی اوکراین کند اما منطبق با واقعیت‌هاست

یورونیوز نوشت: در بحبوحه انتقادها از کندی پیشروی‌های اوکراین با وجود کمک‌های غرب؛ ینس استولتنبرگ، دبیرکل ناتو از متحدانش خواست تا از کی‌یف در پیشبرد عملیات «تهاجم متقابل علیه روسیه» که چند ماهی است که در جریان است، حمایت کنند و در عین حال واقعیت‌های جنگ را هم بپذیرند.

ناتو: پیشروی اوکراین کند اما منطبق با واقعیت‌هاست

به گزارش سایت دیده بان ایران؛ ینس استولتنبرگ صبح روز پنجشنبه خطاب به اعضای پارلمان اروپا گفت که «هیچ کس هرگز نگفته که این [عملیات] قرار بوده آسان باشد. بلکه صراحتا اعلام شد که این یک حمله خونین، دشوار و سخت خواهد بود.»

«ما چه به هنگام پیروزی و چه در مواقع شکست از آن‌ها [اوکراین] حمایت می‌کنیم. حمایت از اوکراین یک گزینه انتخابی نیست، بلکه ضرورتی است (تا نشان دهیم) که رژیم‌های خودکامه نمی‌توانند با نقض قوانین ملی و استفاده از قوای ارتش به هر آنچه می خواهند برسند.»

وی افزود: «گاهی اوقات تصور اینکه جنگ تا چه حد می‌تواند وحشیانه باشد دشوار است، اما ما هرگز نباید مسئولیت خود را فراموش کنیم.»

اظهارات استولتنبرگ در حالی مطرح می‌شود که گزارش‌های متعددی از سوی رسانه‌ها بیان می‌شود که مقامات آمریکایی و اروپایی از پیشرفت مورد انتظار از ضدحملات اوکراین ناراضی هستند؛ چرا که این عملیات عملا با منابع مهمات غربی امکان‌پذیر شده است.

بر اساس گزارش اخیر نیویورک‌تایمز، ایالات متحده به اوکراین توصیه کرده است تا تاکتیک‌های خود را اصلاح کند و تغییراتی در نحوه استقرار نیروهای خود در خطوط نبرد ایجاد کند. تمرکز زیاد رسانه‌ها بر روی این موضوع و سرعت کند عملیات نظامی اوکراین، فشارها برای حصول نتایج سریع‌تر را افزایش داده است.

با این حال، استولتنبرگ خطاب به کسانی که نسبت به کندی سرعت عملیات اوکراین انتقاد دارند گفت که تصمیمات نظامی نباید توسط بروکسل (به عنوان مقر ناتو) اتخاذ شود، بلکه باید توسط فرماندهان اوکراینی و «در میدان جنگ» اتخاذ شود.

وی به نمایندگان پارلمان اروپا گفت: «باید یادمان باشد که از چه نقطه‌ای شروع کردیم: ارتش روسیه قبلا دومین ارتش قوی در جهان بود و اکنون ارتش روسیه دومین ارتش قوی در اوکراین است. و این کاملا چشمگیر است.»

بر اساس برآورد دبیرکل، ارتش اوکراین حدود ۱۰۰ متر در روز از زمین‌های تحت اشغال روسیه را بازپس می‌گیرد.

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر