کد خبر: 163978
A

گروسی: تهران باید برای ذرات اورانیوم در سایت‌های اعلام نشده توضیحات فنی ارائه کند

رافائل گروسی می‌گوید که آژانس بین‌المللی انرژی اتمی «بواسطه ایالات متحده از نوعی فرآیند دوجانبه گفتگو میان تهران و واشنگتن مطلع شده؛ اما دقیقا مشخص نیست موضوع هسته‌ای در آن چه جایگاهی دارد».

گروسی: تهران باید برای ذرات اورانیوم در سایت‌های اعلام نشده توضیحات فنی ارائه کند

به گزارش سایت دیده بان ایران ؛یورونیوز نوشت: مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی روز دوشنبه نسبت به آنچه وی «کم‌اهمیت جلوه دادن تشدید تنش‌های هسته‌ای ایران» خواند ابراز تاسف کرد.

رافائل گروسی که در آغاز نشست‌های فصلی شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی طی یک کنفرانس خبری با رسانه‌ها و خبرنگاران سخن می‌گفت همچنین توجه کمتر جامعه بین‌المللی به پرونده هسته‌ای ایران را در شرایط باز شدن یخ تنش‌ها میان تهران و واشنگتن تاسف‌آمیز قلمداد کرد.

وی در نخستین روز از مجموعه نشست‌های شورای حکام در وین، با اشاره به مسائل حل نشده میان آژانس و ایران تصریح کرد: «شاهد نوعی کم توجهی و بی‌اهمیت جلوه دادن آنچه روی می‌دهد هستیم و این موضوع برای من نگران‌کننده است زیرا مشکلات دیروز، همچنان امروزنیز به قوت خود باقی است.»

به گزارش فرانس‌پرس، آقای گروسی به نوعی کم‌توجهی کشورهای عضو به اهمیت پرونده هسته‌ای ایران را، با لحاظ این نکته که ایالات متحده و تروئیکای اروپایی (فرانسه، آلمان و بریتانیا) قصدی برای ارائه قطعنامه در این هفته به منظور محکوم کردن عدم همکاری ایران ندارند، مورد اشاره قرار داد.

به گفته یک منبع دیپلماتیک، قدرت‌های بزرگ یاد شده ترجیح داده‌اند که این نگرانی به ابتکار واشنگتن در قالب یک بیانیه مشترک با حمایت شمار زیادی از کشورها مطرح شود.

منبع : یورونیوز

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر