کد خبر: 164221
A

نام رهبر کره شمالی در «فهرست کشتار» اوکراین

یک وبسایت مرتبط با دولت اوکراین، کیم جونگ اون رهبر کره شمالی را در لیست دشمنان فرضی ملت قرار داده است.

نام رهبر کره شمالی در «فهرست کشتار» اوکراین

به گزارش سایت دیده بان ایران؛ شبکه خبری راشاتودی، پایگاه داده‌ای "Mirotvorets" اوکراین اعلام کرد که کیم جونگ اون، رهبری کره شمالی همدست "جنایتکاران جنگی روسیه" است و افزود: ملت‌های متمدن او را به دلیل نقض حقوق بشر و باج گیری هسته‌ای تحریم کرده‌اند.

گزارش شبکه خبری سی.ان.ان از نوامبر ۲۰۲۲ مدعی است که پیونگ یانگ مخفیانه گلوله‌های توپ به روسیه می‌فرستد؛ اتهامی که پیونگ یانگ و مسکو هر دو رد کرده‌اند.

این وبسایت مرتبط با دولت کی‌یف همچنین داده‌های شخصی از افرادی را منتشر کرده که ناظران ناشناس آنها را دشمن اوکراین می‌دانند. این وبسایت همچنین با نوشتن عبارت "حذف شده" با رنگ قرمز روی عکس این افراد، مرگ آنها را در این لیست جشن می‌گیرد.

"اولس بوزینا"، نویسنده و مورخ اوکراینی و "اولگ کلاشنیکف"، سیاستمدار هر دو پس از اینکه این وبسایت آنها را دشمن اعلام کرد، به قتل رسیدند.

62730208

"کایر سیمونز"، یکی از خبرنگاران شبکه خبری ان.بی.سی نیوز، یک بازیگر فیلم‌های غیراخلاقی و قاسم جومارت توکایف، رئیس جمهوری قزاقستان از جمله چهره‌هایی هستند که توسط این وبسایت به دلیل تخلفات احتمالی خود علیه اوکراین در این لیست سیاه قرار گرفته‌اند.

حامیان غربی اوکراین نسبت به این وبسایت که از اوت ۲۰۱۴ فعال است و اقداماتش بی تفاوت هستند.

 

این اظهارنظر از سوی وبسایت مذکور درباره کیم جونگ اون درحالی صورت گرفته که وی اخیرا وارد روسیه شد و با ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری این کشور دیدار کرده است. کیم جونگ اون همچنین بر تعهد برای حمایت از مسکو در نبرد علیه امپریالیسم مجدد تاکید کرده است.

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر