کد خبر: 169564
A

بورل: مدت‌هاست راه حل مسئله فلسطین را به آمریکا واگذار کرده‌ایم

جوزپ بورل، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در اظهاراتی روز دوشنبه با انتقاد از کشور‌های اروپایی بابت واگذار کردن راه حل مسئله فلسطین به آمریکا خواستار مشارکت بیشتر اروپایی‌ها در این زمینه شد.

بورل: مدت‌هاست راه حل مسئله فلسطین را به آمریکا واگذار کرده‌ایم

به گزارش سایت دیده بان ایران؛  جوزپ بورل، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در اظهاراتی روز دوشنبه با انتقاد از کشورهای اروپایی بابت واگذار کردن راه حل مسئله فلسطین به آمریکا خواستار مشارکت بیشتر اروپایی‌ها در این زمینه شد. 

بورل در یک کنفرانس خبری در بروکسل در جمع خبرنگاران گفت: «ما مدت‌ زیادی است که غایب بوده‌ایم. ما راه حل‌ها را به آمریکا سپرده‌ایم اما اتحادیه اروپا بایستی فعال‌تر باشد زیرا اگر راه حل پیدا نکنیم شاهد چرخه بی‌پایان خشونت از نسلی به نسلی دیگر خواهیم بود.»

مسئول سیاست خارجی اروپا در بخش دیگری از اظهاراتش تصریح کرد به توضیح درباره نقشه‌راهی پرداخت که به گفته او برای ایجاد یک طرح صلح ماندگار در غزه ضروری است. 

جورپ بورل گفت که چنین طرحی بایستی 6 شرط داشته باشد: 1- به هیچ وجه باعث کوچاندن مردم فلسطین از غزه نشود 2- بایستی با مشارکت کشورهای عربی باشد و به این صورت نباشد که فقط پول آنها را برای بازسازی هزینه کند بلکه بایستی «تعهد قوی» آنها را نیز در بر داشته باشد 3- نبایستی با کاهش سرزمین‌ها در غزه همراه شود 4- بایستی شاهد مشارکت تشکیلات خودگردان فلسطینی باشد 5- بایستی شامل مشارکت بیشتر اتحادیه اروپا در این راه حل باشد و 6- بایستی مشتمل بر حذف حماس باشد.

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر