کد خبر: 169888
A

حمله پهپادی به پایگاه آمریکایی«حریر»/مقاومت عراق برعهده گرفت

منابع خبری روز جمعه از حمله پهپادی به پایگاه آمریکایی «حریر» واقع در شمال عراق خبر دادند.

حمله پهپادی به پایگاه آمریکایی«حریر»/مقاومت عراق برعهده گرفت

به گزارش سایت دیده بان ایران ؛مقاومت اسلامی عراق در بیانیه‌ای اعلام کرد که رزمندگان ما پایگاه آمریکایی «حریر» واقع در شمال عراق را هدف حمله پهپادی قرار دادند.

در این بیانیه آمده است که پایگاه اشغالگران آمریکایی به طور مستقیم مورد اصابت قرار گرفته است.

معاون سخنگوی وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) اخیرا اعلام کرد که تعداد حملات به نیروهای آمریکا در عراق و سوریه به تلافی بمباران نوار غزه از سوی اسرائیل به ۵۸ بار رسیده است و واشنگتن به این حملات در صورت ادامه، پاسخ خواهد داد.

سابرینا سینگ معاون سخنگوی وزارت دفاع آمریکا روز پنجشنبه به وقت محلی افزود: نیروهای آمریکا آمریکا از روز سه‌ شنبه سه بار دیگر در عراق و سوریه مورد حمله قرار گرفتند و کل حملات به آنها از ۱۷ اکتبر (۲۵ مهرماه) تاکنون به ۵۸ بار رسیده است.

معاون سخنگوی پنتاگون، حملات به نیروهای آمریکایی را در عراق ۲۷ بار و در سوریه ۳۱ بار اعلام کرد و آنها را ناموفق توصیف کرد که موجب جراحت های جدی نیروهای آمریکایی نشده است اما مدعی شد: " حملات ما موجب تضعیف دسترسی گروههای شبه نظامی به تسلیحات شده است."

این سخنگوی پنتاگون تصریح کرد: "اگر حملات بیشتری انجام شود، ما قطعا پاسخ خواهیم داد."

این مقام وزارت دفاع آمریکا پیش از این گفته بود، ۲۷ سرباز آمریکایی در این حملات دچار ضربه مغزی و ۳۲ نفر نیز دچار جراحت‌ سطحی شده‌ اند که همه این ۵۹ نفر به خدمت بازگشته اند اما رسانه های آمریکایی تعداد نیروهای آمریکایی را که دچار جراحت شده اند، ۶۰ نفر عنوان کرده اند.

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر