کد خبر: 170314
A

استقبال «بایدن» از توافق آتش‌بس در نوار غزه

رییس‌جمهور آمریکا اعلام کرد که از توافق بین حماس و اسرائیل حمایت می‌کند. رئیس جمهور آمریکا همچنین از تلاش های قطر و مصر برای برقراری صلح تقدیر کرد

استقبال «بایدن» از توافق آتش‌بس در نوار غزه

به گزارش سایت دیده بان ایران به نقل از رویترز، جو بایدن، رییس‌جمهور آمریکا با استقبال از توافق آتش بس موقت میان اسرائیل و حماس اعلام کرد «من از توافقنامه آزادی گروگان‌ها استقبال می کنم و از «شیخ تمیم»، امیر قطر و «عبدالفتاح السیسی» رئیس جمهور مصر برای رهبری و مدیریت قاطع و مشارکت آنها در دستیابی به این توافق تشکر می کنم.»

بایدن با بیان اینکه «این توافق تعداد بیشتری از گروگان های آمریکایی را به میهن باز می گرداند» گفت: از تعهد نتانیاهو و دولتش برای حمایت از آتش بس طولانی برای تضمین اجرای کامل توافق و ارائه کمک های بشردوستانه بیشتر به غزه قدردانی می کنم.

رییس‌جمهور آمریکا در ادامه افزود: مهم است که تمام جنبه های این توافق به طور کامل اجرا شود و من با رهبران در تماس خواهم بود تا اطمینان حاصل کنم که این توافق به‌درستی اجرا می‌شود.

وزارت خارجه قطر به عنوان یکی از میانجی‌های ناظر بر روند توافق در غزه ساعاتی پیش بیانیه‌ای را در خصوص دستیابی به این آتش‌بس منتشر کرد. بر اساس این بیانیه ۱۵۰ اسیر فلسطینی شامل زنان و کودکان زیر سن قانونی در برابر آزادی ۵۰ نفر از اسرای رژیم صهیونیستی از غزه آزاد خواهند شد.

این بیانیه تاکید کرده است که تعداد اسرای تبادل شده در مراحل آینده از اجرای توافق، افزایش پیدا خواهد کرد.

وزارت خارجه قطر همچنین اعلام کرد که در طول مدت آتش بس اجازه ورود تعداد زیادی از کمک‌های امدادی از جمله سوخت برای تامین نیازهای انسانی به نوار غزه داده خواهد شد.

این بیانیه ضمن اعلام اینکه زمان آغاز آتش‌بس طی ۲۴ ساعت آینده اعلام می‌شود، از ادامه تلاش‌های دیپلماتیک برای کاهش تنش و جلوگیری از خونریزی و حفظ جان انسان‌های بی‌گناه خبر داد

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر