کد خبر: 170704
A

آسوشیتدپرس: نفتکش مرتبط با اسرائیل در سواحل یمن توقیف شد

خبرگزاری آسوشیتدپرس خبر داده یک نفکش مرتبط با اسراییل در سواحل عدن یمن توقیف شده است

آسوشیتدپرس: نفتکش مرتبط با اسرائیل در سواحل یمن توقیف شد

به گزارش سایت دیده بان ایران ؛

رسانه آمریکایی آسوشیتدپرس امروز (یکشنبه) به نقل از شرکت اطلاعاتی خصوصی «امبری» خبر داده یک نفتکش مرتبط با رژیم صهیونیستی توسط «نیروهای ناشناس» در ساحل عدن در جنوب یمن توقیف شده است.

این شرکت امنیت دریایی انگلیسی گزارش داده که چند نیرو بر روی این نفتکش هلی‌برن شده‌اند.

امبرلی می‌گوید نفتکش «سنترال پارک» که تحت مالکیت و مدیریت خطوط کشتی‌رانی «زودیاک» قرار دارد، در خلیج عدن توقیف شده است. گزارش شده این کشتی متعلق به «ایال اوفر» تاجر اسرائیلی است.

آسوشیتدپرس نوشته هنوز مشخص نیست چه طرفی این اقدام را انجام داده و این در حالی است که عدن تحت کنترل دولت مستعفی یمن قرار دارد.

خبرگزاری آسوشیتدپرس می‌گوید ناوگان پنجم ایالات متحده که در منطقه حضور دارد، سوال این رسانه درباره این اتفاق را بی‌پاسخ گذاشته است.

امبرلی گزارش داده است: «به نظر می‌رسد نیروی دریایی آمریکا درگیر این اتفاق شده و از کشتی‌های دیگر خواسته از این منطقه دور شوند».

توقیف این کشتی مرتبط با رژیم صهیونیستی در حالی است که رسانه‌ها خبر داده بودند شامگاه پنجشنبه و ساعاتی پیش از برقراری آتش‌بس میان تل‌آویو و مقاومت فلسطین، یک کشتی متعلق به میلیاردر اسرائیلی در شمال اقیانوس هند هدف حمله پهپادی قرار گرفت.

هفته گذشته نیز سخنگوی نیروهای مسلح یمن اعلام کرد، در پاسخ به جنایات جنگی رژیم صهیونیستی در غزه، نیروی دریایی این کشور یک کشتی مرتبط با اسرائیل با نام «گلکسی لیدر» را توقیف کرده است.

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر