کد خبر: 171173
A

رئیس جمهوری تایوان: چین به قدری گرفتار مشکلات داخلی است که فکر حمله به ما را ندارد

تسای اینگ ون در مصاحبه‌ای با نیویورک تایمز گفت که رهبری چین به قدری در مشکلات داخلی کشور غرق شده که نمی‌تواند به حمله به تایوان فکر کند.

رئیس جمهوری تایوان: چین به قدری گرفتار مشکلات داخلی است که فکر حمله به ما را ندارد

به گزارش سایت دیده بان ایران ؛به نقل از خبرگزاری رویترز، چین که تایوان را بخشی از قلمروی خود می‌داند، فشارهای نظامی خود را در اطراف این جزیره در چهار سال گذشته تشدید کرده که این مساله نگرانی‌هایی را درباره وقوع درگیری افزایش داده است.

اما تسای اینگ ون، رئیس جمهوری تایوان در مصاحبه‌ای با نیویورک تایمز گفته است، چین به قدری درگیر مسائل داخلی است که دیگر زمانی برای فکر کردن به حمله به تایوان را ندارد.

وی افزود: فکر می‌کنم رهبری چین به قدری در مسائل و مشکلات داخلی این کشور غرق شده که دیگر نمی‌تواند به مسأله حمله به تایوان فکر کند.

اما وزارت دفاع چین در واکنش به اظهارات رئیس جمهوری تایوان گفت: چین در نهایت و قطعا بار دیگر متحد می‌شود. ارتش آزادی بخش خلق چین تمام اقدامات لازم را برای حفاظت از حاکمیت و تمامیت ارضی چین انجام خواهد داد.

تسای اینگ ون و دولتش بارها خواستار گفت‌وگو با چین شده‌اند؛ اما دولت پکن این مساله را رد کرده، چون از دیدگاه پکن، تسای و حزب حاکم این جزیره، جدایی طلب هستند.

تسای اینگ ون نیز می‌گوید که تنها مردم تایوان هستند که می‌توانند درباره آینده خود تصمیم گیری کنند؛ بر کسی پوشیده نیست که چین در تلاش برای مداخله در انتخابات تایوان است.

تایوان در میانه کارزارهای انتخابات ریاست جمهوری و پارلمانی است که قرار است ۱۳ ژانویه ۲۰۲۴ برگزار شود.

رئیس جمهوری تایوان ادامه داد: فکر می‌کنم که آنها احتمالا در تلاش خود برای تأثیرگذاری بر انتخابات اینجا موفق نیستند. در درجه اول، به این دلیل که اینجا یک دولت دموکراسی است و مردم می‌دانند که بهترین تصمیم خود را در مورد اینکه چه کسی رهبر بعدی تایوان خواهد شد، گرفته‌اند.

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر