کد خبر: 171222
A

وال استریت ژورنال: اسرائیل به دنبال ترور رهبران حماس در تمام دنیاست

روزنامه آمریکایی وال استریت ژورنال گزارشی را درباره طرح اسرائیل برای ترور رهبران حماس در سراسر جهان به محض پایان جنگ در نوار غزه منتشر کرد.

وال استریت ژورنال: اسرائیل به دنبال ترور رهبران حماس در تمام دنیاست

به گزارش سایت دیده بان ایران؛ روزنامه آمریکایی وال استریت ژورنال گزارشی را درباره طرح اسرائیل برای ترور رهبران حماس در سراسر جهان به محض پایان جنگ در نوار غزه منتشر کرد.

بنابر گزارش دیده بان ایران؛ وال استریت ژورنال نقل از مقامات اسرائیلی بیان کرد که بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر این کشور، به آژانس‌های اطلاعاتی دستور داده تا برنامه‌هایی برای ترور رهبران ارشد حماس که در خارج از غزه زندگی می‌کنند، در «سراسر جهان» تهیه کنند.

بر اساس گزارش وال استریت ژورنال، عده‌ای از اسرائیل خواستند که خالد مشعل، رئیس حماس در خارج از غزه، و برخی دیگر از مقامات این جنبش را بلافاصله پس از حمله ۷ اکتبر ترور کند.

این گزارش افزود: «انجام این کار در خاک قطر یا ترکیه می‌تواند تلاش‌های دیپلماتیک برای آزادی گروگان‌ها را خراب کند. بنابراین، این ایده به تأخیر انداخته شد».

به گزارش این روزنامه آمریکایی، نتانیاهو در سخنرانی خود در اواخر نوامبر به طرح اسرائیل برای انجام عملیات ترور در کشورهای خارجی اشاره کرد.

اظهارات نتانیاهو خشم برخی را برانگیخت که ترجیح دادند این عملیات را مخفی نگه داشته باشد.

نتانیاهو صراحتاً طی سخنرانی در ۲۲ نوامبر گفت: «به موساد دستور داده‌ام که علیه رهبران حماس در هر کجا که هستند، اقدام کند».

وال استریت ژورنال خاطرنشان کرد درحالیکه «عملیات ترور در کشورهای خارجی قوانین بین المللی را نقض می‌کند» اما این مسئله هرگز «در گذشته اسرائیل را متوقف نکرد.»

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر