کد خبر: 173629
A

حملات گسترده آمریکا به مواضع کتائب حزب‌الله در عراق

آمریکا به یک مرکز شبه نظامیان کتائب حزب الله حمایت ایران در نزدیکی شهر حله در مرکز عراق حمله کرده است‌ بر اساس گزارش ها چندین ساختمان در این حمله هوایی ویران و تعداد تلفات زیاد عنوان شده است. سنتکام اعلام کرد: آمریکا حملاتی را علیه اهداف گروه کتائب حزب الله در عراق انجام داد.

حملات گسترده آمریکا به مواضع کتائب حزب‌الله در عراق

به گزارش سایت دیده بان ایران؛ آمریکا به یک مرکز شبه نظامیان کتائب حزب الله حمایت ایران در نزدیکی شهر حله در مرکز عراق حمله کرده است‌

بر اساس گزارش های رسانه های عراقی، چندین ساختمان در این حمله هوایی ویران و تعداد تلفات زیاد عنوان شده است. 

بنابر گزارش دیده بان ایران؛ سنتکام با تایید این حمله اعلام کرد؛ در پاسخ به حملات متعدد علیه نیروهای ائتلاف در عراق و سوریه، نیروهای نظامی ایالات متحده حملات هوایی را علیه چندین تأسیسات مورد استفاده کتائب حزب الله و گروه های وابسته در عراق در ساعت 8:45 بعد از ظهر (EST) در 25 دسامبر انجام دادند.

‌اوایل روز گذشته،نیروهای کتائب حزب‌الله و گروه‌های وابسته به آن، به نیروهای ائتلاف در اربیل عراق حمله کردند که منجر به زخمی شدن چندین نفر شد.

‌ارزیابی‌های اولیه نشان می‌دهد که این حملات هوایی ایالات متحده تأسیسات مورد هدف را نابود کرده و احتمالاً تعدادی از شبه‌نظامیان کتائب حزب‌الله را کشته‌اند. هیچ نشانه ای مبنی بر اینکه جان غیرنظامیان تحت تاثیر قرار گرفته است وجود ندارد. ارتش آمریکا به ارزیابی اثربخشی این حملات ادامه خواهد داد.

‌ژنرال مایکل اریک کوریلا، فرمانده فرماندهی مرکزی ایالات متحده، گفت: "این حملات به منظور پاسخگویی به آن عناصر مسئول مستقیم در حملات به نیروهای ائتلاف در عراق و سوریه و کاهش توانایی آنها برای ادامه حملات است. ما همیشه از نیروهای خود محافظت خواهیم کرد."

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر